Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 7 причин, чому листя пеларгонії жовтіє

пожовтіле листя пеларгонія

7 причин, чому листя пеларгонії жовтіє

05-04-2024 Katia Pastukh 509
  • 7 причин, чому листя пеларгонії жовтіє

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Щоб визначити, чим хворіють листя вашої пеларгонії, почніть з уважного огляду квіток. 

Важливо знати, який у вас сорт рослини, оскільки пожовтіння та відмирання листя пеларгонії є частиною природного процесу старіння.

Жовте старе листя в нижній частині рослини, яке часто приховано великою кількістю молодого листя, не має викликає занепокоєння.

Якщо ваша рослина – справжня пеларгонія, виявлення причини пожовтіння має вирішальне значення, щоб ви могли вжити відповідних заходів для її усунення.

Перезволоження

Пожовтіння листя на витривалій герані є ознакою надлишку води. Вони добре пристосовані до сухих умов і потребують поливу лише тоді, коли верхні 2 см ґрунту сухі на дотик.

Щоб запобігти перезволоженню, обов’язково висаджуйте рослину в садовий ґрунт, який добре дренований, або в контейнери з великими дренажними отворами.


Підводний полив

Оскільки пеларгоні стійка до посухи, жовті листя від недостатнього поливу менш ймовірні. Зазвичай це відбувається лише в тривалі посушливі періоди. У підводних рослин спочатку жовтіють краї та кінчики листя.

Замість того, щоб чекати, поки це станеться, полийте, коли верхні 2 см ґрунту стане сухим.

Поливайте рослину повільно і глибоко, щоб вода досягала всієї кореневища.

Нестача сонячного світла

Більшість сортів герані потребують повного сонця до півтіні.

У жаркому кліматі яскраве сонце вранці та часткова тінь у другій половині дня забезпечують найкращі умови освітлення. У занадто затінених місцях листя жовтіє.

Якщо ви не можете перенести рослину на більш сонячне місце, обріжте навколишні рослини, щоб дати герані більше світла.


Холодна погода

Витривалі герані є багаторічними рослинами, і коли вони наближаються до стану спокою восени, їх листя жовтіє, що є частиною їх природного життєвого циклу.

Навесні, після того, як вони утворюють новий ріст, пізні похолодання також можуть спричинити знебарвлення листя, особливо в тривалу прохолодну та вологу погоду.

Коли стає тепліше, жовте листя незабаром змінюється новим здоровим листям.

Нестача поживних речовин

За пеларгонією не важко доглядати, за винятком посадки в "бідному" ґрунті.

Застосовуйте збалансоване добриво з повільним вивільненням один раз на рік на початку вегетаційного періоду навесні.

Пожовтіння листя може свідчити про дефіцит мікроелементів, насамперед магнію, який відіграє вирішальну роль у фотосинтезі та відповідає за зелений пігмент листя. Іншими мікроелементами, які можуть спричинити пожовтіння листя, є дефіцит сірки, цинку та заліза.

Застосовуйте збалансоване добриво, що містить магній. Якщо листя залишається зміненим кольором, проведіть детальний аналіз ґрунту (можна отримати в місцевому офісі розширення), перш ніж додавати більш концентровану форму магнію.

Хвороби

Жовте листя може бути ознакою бактеріального опіку.

Шукайте просочені водою заглиблені плями на листках діаметром від 3 до 6 мм, які потім перетворюються на V-подібні жовті ділянки.

У міру прогресування хвороби все листя на гілці в’януть, жовтіють і відмирають. На пізній стадії стебла буріють або чорніють.

Хвороба часто виникає в теплу вологу погоду або коли листя тривалий час залишається вологим через недостатню циркуляцію повітря. Бактеріальний опік дуже заразний і зберігається в рослинних залишках у ґрунті до року. Видаліть усю інфіковану рослину та викиньте її у смітник.

Травма гербіцидом

Жовте листя також може бути ознакою пошкодження гербіцидом. Це може статися через випадкове надмірне розпилення або занесення з сусідніх об’єктів.

Якщо ви підозрюєте, що причиною пожовтіння листя є обприскування, ретельно полийте ґрунт, щоб вимити надлишки.

Це може допомогти запобігти поглинанню корінням такої кількості, яка може спричинити загибель рослини.

Читайте також: