Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Як відновити засохші квіткові цибулини?

квіти

Як відновити засохші квіткові цибулини?

03-04-2024 Katia Pastukh 73
 • Як відновити засохші квіткові цибулини?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Зберігання квіткових цибулин може бути важливим для забезпечення здорових квітів у наступному вегетаційному періоді.

Наприклад, тюльпани (Tulipa spp.) доволі витривалі квіти і щовесни їм потрібен період охолодження, щоб цвісти.

Неправильне зберігання цибулин тюльпанів може закінчитися тим, що вони висохнуть і не зможуть знову дати паростки навесні.

З іншого боку, гладіолуси (Gladiolus spp.) віддають перевагу іншим кліматичним умовам, тому їх потрібно викопувати та зберігати на зиму в холодніших кліматичних умовах. Якщо ви знайдете засохлі цибулини, ви можете повторно зволожити їх для пересадки на грядку.


Визначте, чи цибулина жива

Коли ви знайдете квіткові цибулини – можливо, все ще в сумці, під прилавком або в гаражі – перевірте, чи вони ще життєздатні.

Обережно натисніть на цибулину пальцями:

 • Якщо вона легко подрібнюється і розсипається, то вона годиться тільки для компостної купи.
 • Якщо вона все ще має тверде ядро, можливо, ви зможете її врятувати.

Якщо цибулина проросла

Буває, що в сховищі цибулини починають проростати. Якщо пагони зелені або зеленуваті і не висохли, а цибулина на дотик тверда, ви можете спробувати повторно зволожити цибулину перед тим, як висаджувати її в сад або квіткові горщики.

Якщо цибулини покриті слизом

Якщо цибулини покриті слизом та гниють, викиньте їх у смітник.

Незалежно від того, сталося це через неправильне зберігання або вони були заражені грибковим захворюванням, не варто намагатися врятувати цибулини.

Вони можуть поширювати хвороби на грядку та інші ваші квіти та цибулини.

Зволожте цибулини

Спосіб 1

 • Одягніть рукавички та захисні окуляри, щоб захистити руки та очі.
 • Помийте відро засобом для миття посуду.
 • Ретельно промийте, а потім стерилізуйте його, замочивши його в розчині однієї частини відбілювача на 10 частин води на 15 хвилин.
 • Промийте та дайте йому висохнути на повітрі.
 • Наповніть відро теплою водою і додайте цибулини.
 • Замочіть їх принаймні на дві та не більше ніж на 12 годин, щоб відновити зволоження цибулин.

Спосіб 2

Інший спосіб регідратації зморщених, але все ще життєздатних цибулин, бульбоцибулин, кореневищ і бульб:

 • Помістити їх у вологий пісок або торф’яний мох на кілька днів.
 • Перевіряйте їх щодня та, якщо необхідно, розпилюйте, щоб середовище було вологим, але не заболоченим.
 • Вийміть цибулини та негайно посадіть їх на добре дреновану грядку, доповнену 5-10 см компосту та добре розкладеного перегною.
 • Тримайте грядку з цибулинами рівномірно вологою, але не заболоченою протягом вегетаційного періоду.

Як варіант, посадіть цибулини в вазони і поставте їх на сонячне вікно або на патіо.

Зберігайте після вегетаційного періоду

Коли листя відмирає, викопайте цибулини для зберігання. Більшість цибулин тюльпанів потребують охолодження, щоб зацвісти навесні, тоді як гладіолуси потребують захисту від зимових морозів.

 • Акуратно викопайте цибулини і змийте землю.
 • Дайте їм висохнути протягом одного-трьох днів.
 • У випадку тюльпанів, нарцисів (Narcissus spp.,) та інших цибулин, які потребують зимового охолодження, покладіть цибулини в пакети з чіткими написами або картонну коробку та помістіть їх у холодильник на 12-16 тижнів.
Тримайте цибулини подалі від яблук та інших фруктів, оскільки яблука виробляють газ етилен, який впливає на здатність цибулин цвісти навесні.
 • Зберігаючи ніжні цибулини на зиму, вимийте їх і дайте їм обсохнути.
 • Потім помістіть їх в один-два шари в ємність, наповнену злегка зволоженим торфом або тирсою.
 • Перевіряйте їх кожні кілька тижнів і, якщо необхідно, розпорошуйте, щоб зволожити цибулини гладіолусів. Висохлі цибулини не дадуть сходів при пересадці. 
 • Зберігайте їх у темному місці в сараї або гаражі, де температура залишається вище нуля.

Посадіть зимові цибулини

Хоча багато цибулин цвітуть пізньою весною, влітку та восени, є кілька зимових цибулин, кореневищ і бульб, які піднімаються з мерзлого ґрунту наприкінці зими та ранньою весною. З

имостійкі зимові та весняні цибулини висаджують наприкінці літа та на початку осені на добре дреновані клумби. Серед цибулинних, які потрібно висаджувати восени, — витривалі цикламени (Cyclamen coum,), чемерник (морозник) (Helleborus x hybridus,), проліски (Galanthus nivalis) і аконіт зимовий (Eranthis hyemalis).

Читайте також: