газон конюшина

Газон з конюшини: тренд, який варто спробувати

08-08-2023 Katia Pastukh 601
  • Газон з конюшини: тренд, який варто спробувати

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Конюшина, яка колись вважалася бур’яном, є легкою в догляді посухостійкою альтернативою траві.

Останнім часом газони з конюшиною тають популярним рішенням при виборі газонних трав для подвір'я. Це може здатися дивним, враховуючи, що конюшина вже давно входить до легіону газонних бур’янів, з якими варто боротися. Але через зміну клімату, зменшення популяції запилювачів і загальне переосмислення того, як наше суспільство підтримує двори та сади, газони, на яких переважають дернові трави, почали скорочуватися замість більш екологічних альтернатив газонів. Конюшина - це трава, яку дуже критикують, насправді є однією з найкращих доступних альтернатив газону. Ця витривала багаторічна рослина має багато переваг, у тому числі те, що вона не потребує такого догляду, як трава, щоб виглядати зеленою та чудовою. Ось що вам потрібно знати, щоб посадити та виростити газон з конюшиною.

Як конюшина стала газонною травою?

По-перше, давайте розглянемо, як ми всі так довго були одержимі ідеально доглянутим газоном. У 1500-х роках газони були призначені для худоби заможних землевласників у Західній Європі. Низькорослі трави та інші рослини легко росли в кліматі регіону та рясних опадах. Тварини косили, коли вони паслися навколо великих маєтків і забезпечували добривами.

З плином століть газони стали символом багатства в інших місцях, наприклад у нещодавно заснованих Сполучених Штатах. Як простір для спілкування, ігор і прогулянок популярність газонів зростала. Як і попередні європейські газони, перші американські газони включали багато видів лугових рослин, що забезпечувало середовище існування та естетичну цінність. На цих змішаних галявинах, які спочатку доглядала лише худоба, росли різні види трав, польових квітів, осоки та трав.

З індустріалізацією та урбанізацією газони перетворилися на монокультури, які ми знаємо сьогодні, переважно з різних видів трав. Як і для будь-якої монокультури, для підтримки ідеального килима із зеленої трави потрібно багато ресурсів. Крім того, наші сучасні газони мало цінують життєво важливих запилювачів та іншу дику природу. Все це досить дорого, як для вашого гаманця, так і для навколишнього середовища.

Переваги конюшини для газонів

Конюшина, зокрема конюшина біла (Trifolium repens) — це багаторічна рослина, яка поширена в більшій частині Західної Європи та Центральної Азії. Ця рослина, яка в минулому розглядалася переважно як бур’ян, домінувала в русі альтернативного газону. чому Тому що його легко вирощувати, гарно виглядає та пропонує ряд інших переваг.

  • Швидке покриття. Маленькі темно-зелені листочки конюшини можуть швидко вкрити простір. Стебла тримаються низько над землею, зазвичай не перевищують 15 см у висоту, і легко поєднуються з травами.
  • Легкий догляд. Косити конюшину дуже, а ще легко і не буде потрібно так часто. А після скошування газони з конюшиною швидко відновляться та «розпушаться» протягом годин або днів. Якщо його не скошувати, конюшина розквітне, як "божевільна", квітами, які приваблюють запилювачів – кілька видів бджіл особливо приваблюють квіти білої конюшини. Звичайно, люди з алергією на укуси бджіл і ос повинні бути обережними біля конюшини, поки вона цвіте.
  • Стійкість. Конюшина досить морозостійка, її рідко турбують хвороби та шкідники. Газони з конюшиною переносять пішохідний рух приблизно так само добре, як і більшість трав, і не гинуть від собачої сечі.
  • Відсутність бур'янів. Конюшина росте доволі густо, зводячи до мінімуму бур’яни без використання хімікатів.
  • Розмноження. Конюшина легко пересівається, допомагаючи газону оновлюватися та заповнювати оголені плями.
  • Невибагливість. Належачи до родини бобових, конюшина може фіксувати азот у ґрунті за допомогою ґрунтових мікробів. Це означає, що рослина потребує дуже мало добрив, якщо взагалі потребує, і може рости на різноманітних ґрунтах. Газони з конюшиною потребують набагато менше води, ніж трави, і можуть витримувати більше тіні, ніж майже будь-який варіант газону.

Якщо вам потрібен газон з конюшиною, який не потрібно косити, обирайте низькорослу конюшину (мікроконюшина). Цей сорт виростає лише на 6-10 см у висоту, забезпечуючи всі переваги звичайної конюшини. Фіолетовий і м’ятно-зелений сорти конюшини також доступні для більшої кількості кольорів. Якщо у вашому саду вже є конюшина, ви можете дозволити їй продовжувати повільно поширюватися разом із існуючою травою. Зверніться до місцевого відділу розширення щодо найкращих варіантів для ваших місцевих умов.

Як посадити газон з конюшиною?

Конюшина біла часто класифікується як «бур’ян». Перш ніж посадити газон з конюшиною, перевірте, чи є в країні, де ви живете, якісь закони чи обмеження. Іноді ці правила обмежують посадку лише на передньому дворі, залишаючи більше можливостей на задньому дворі.

Якщо ви вирішили посадити газон із конюшини у своєму дворі, використовуйте лише білу конюшину, яка найкраще підходить для газону. У холодних зимових районах садіть ранньою весною. У регіонах з м’якою зимою зазвичай краще садити восени. Найпростіший спосіб посадити газон з конюшини – це почати з насіння, яке зазвичай можна придбати в господарських магазинах або онлайн.

В ідеалі конюшина повинна бути змішана з існуючим газоном. Чиста конюшина, як правило, перебуває в стані спокою в холодний період року, залишаючи оголені ділянки, перш ніж знову виросте навесні. Змішана трава допоможе зберегти гарний вигляд до того часу.

Перш ніж посівати, ви захочете спочатку очистити свій газон. Використовуючи граблі, зіскрібайте листя, обрізки газону чи інше сміття з газону. Це відкриє ґрунт і залишить його готовим до внесення насіння. Потім візьміть жменю насіння конюшини і злегка посипте ними підготовлений газон. Розкидач насіння з ручним приводом також підійде. Немає потреби сильно вносити насіння конюшини, оскільки вони швидко виростуть і швидко заповнять прогалини. На завершення присипте насіння невеликою кількістю верхнього шару ґрунту. Обов’язково додайте стільки, щоб покрити насіння конюшини, але не настільки, щоб трава була повністю покрита. Потім добре полийте та підтримуйте вологість, доки через пару тижнів не побачите сходи.


Поради по догляду за газонами з конюшиною

Доглядати за вашим газоном з конюшини легко і вимагатиме мінімум зусиль після створення. У регіонах з регулярними опадами протягом року полив необхідний рідко. У посушливих літніх регіонах зазвичай більш ніж достатньо поливу один-два рази на тиждень. На відміну від трав'яних газонів, газони з конюшиною ніколи не потребують добрив. Завдяки здатності фіксувати азот у ґрунті, конюшина самостійно харчується та покращує ґрунт без вашої допомоги.

Важливо підтримувати свій газон із конюшини чистим від бур’янів протягом перших двох років росту. За словами Аарона Стайла, фахівця з садівництва з розширення Університету штату Айова, слідкуйте за кількома потенційно шкідливими видами. «Звичайна трава, лисохвіст, молочай плямистий, подорожник і портулак — це кілька звичайних бур’янів, які не дають квітів, корисних для запилювачів, і їх слід видаляти». Він також зазначає, що тягнути руками – найкращий варіант. «Багато гербіцидів, які використовуються на газонах, є гербіцидами для листя, які вбивають не траву, а інші рослини. Якщо ці продукти використовувати на газоні для бджіл, вони, швидше за все, вб’ють конюшину».

Читайте також: