Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 3 поради з озеленення навколо дерев

ландшафтний дизайн дерева поради

3 поради з озеленення навколо дерев

05-07-2024 Katia Pastukh 16
 • 3 поради з озеленення навколо дерев

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Можливо, вам пощастило мати в своєму дворі дорослі тіньові дерева, або, можливо, ви тільки що посадили одне. У будь-якому випадку вони додають багато краси та інших переваг, таких як цінна тінь. Але є кілька простих способів зробити їх ще більш ефектними в ландшафті.

Хоча гілки та листя заповнюють простір над головою, часто залишається порожня ділянка навколо стовбура, яка не повинна бути занедбаною.

Озеленення під деревами створює завершений вигляд усього двору, захищаючи стовбур і коріння дерева, щоб воно залишалося здоровим.

Ці поради з озеленення є недорогими, легкими у виконанні та будуть виглядати чудово рік за роком.

Додайте відповідні рослини

Тіньові дерева часто блокують достатньо світла під своїми кронами, що може ускладнити ріст багатьох рослин під ними. Однак є багато витривалих, тіньолюбних рослин, які оцінять захищене місце під деревом, будь то невелика клумба, яка облямовує стовбур, чи більш розкішний тіньовий сад.

Хорошим вибором є:

 • яскраві однорічники, такі як розрив-трава та колеус
 • квітучі багаторічники, такі як астільба або гейхера.

При виборі рослин для посадки навколо дерев обирайте саджанці в маленьких контейнерах, а не великих. Це не тільки зекономить гроші, але й полегшить посадку без пошкодження коріння дерева.


Насипте мульчу

Мульчування навколо дерева є обов'язковим.

В якості матеріалу для мульчі добре підходять:

 • деревна тріска 
 • подрібнена кора
 • соснова солома 
 • гравій 
Використовуйте один тип і колір мульчі у всьому ландшафті, щоб створити єдиний естетичний вигляд. Повторення мульчі в клумбах і навколо дерев надає ландшафту цілісний і охайний вигляд.

Переваги мульчі навколо дерев

Окрім надання всьому акуратного вигляду, мальча має ряд переваг при використанні навколо дерев.

 • Захищає стовбур від ушкоджень садовою технікою. Коло навколо стовбура нагадує, як далеко потрібно триматися від стовбура під час косіння та обрізки, щоб випадково не вдарити по ньому.
 • Допомагає ізолювати ґрунт від екстремальних температур. Шар від 5 до 10 см може допомогти утримувати ґрунт теплим взимку та прохолодним влітку. Це захищає ніжне коріння від теплового стресу, що особливо важливо для молодих дерев.
 • Уповільнює випаровування води на сонячних ділянках, тому рослини довше залишаються зволоженими.
 • Може допомогти зменшити ерозію схилів і природним чином запобігти проростанню бур’янів.

Як наносити мульчу?

При нанесенні мульчі навколо основи дерева не складайте її проти стовбура, як вулкан - це може сприяти появі шкідників і хвороб, які шкодять деревам.

 • Cтворіть кільце мульчі, щоб воно виглядало більше як пончик навколо стовбура.
 • Переконайтеся, що ваш шар мульчі досягає хоча б краю лінії крапельниці (зони поза кроною дерева), а не лише навколо самого стовбура.
 • Ландшафтний бордюр можна додати навколо краю мульчі для більш виразного контуру.


Використовуйте садові акценти

Окрім мульчі та тіньолюбних рослин, озеленення під деревами може включати кілька садових акцентів, щоб заповнити порожні місця.

 • Камені. Великі, гладкі камені додають природний елемент до зони та допомагають запобігти росту бур'янів.
 • Освітлення. Щоб створити силуети та тіні, ви також можете використовувати ландшафтне освітлення під деревами для драматичного нічного акценту.
 • Горщики. Розміщуйте невеликі контейнери в відкритих місцях, щоб додати висоти та контрасту, або додайте казковий сад чи будиночок для жабок для більш казкового вигляду.


Приділивши трохи уваги простору навколо стовбурів дерев, ви зможете значно покращити вигляд свого двору. Ці поради швидко і легко перетворять зону навколо дерева на візуальний фокус у ландшафті. Це не тільки підкреслює красу дерева, але й допомагає підтримувати його здоров’я, щоб воно залишалося частиною вашого двору протягом десятиліть.

Читайте також: