Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Усе про системи автоматичного поливу

газон полив

Усе про системи автоматичного поливу

15-12-2023 Katia Pastukh 56
  • Усе про системи автоматичного поливу

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Багато людей розглядають можливість встановлення автоматичної зрошувальної системи або спринклерів для поливу своїх газонів з кількох простих причин. По-перше, спринклери запобігають необхідності носити садові шланги. Система зрошення також запобігає перегинанню шлангів і не потрапить під автомобільні шини чи інші предмети у дворі.

Але є й інші причини для переходу на систему автоматичного поливу.

Плюси і мінуси спринклерів

Автоматичні системи поливу зручні, особливо для тих, хто подорожує. Основним недоліком є те, що спочатку вони коштують дорожче альтернативи. Але якщо її правильно встановити та запрограмувати, система зрошення газону може заощадити ваші гроші в довгостроковій перспективі та допоможе зберегти воду. Якщо ваш газон чи квітка загинуть, їх потрібно замінити, а це може коштувати дорого; якщо автоматизація може заощадити ці витрати, інвестиції варті цього.

Переваги встановлення спринклерів можуть виходити за рамки економії грошей на заміні квітів. Полив зі шланга або за допомогою осцилятора витрачає воду. Жоден із методів не націлений на коріння рослин із значним ступенем точності.

Автоматичні зрошувальні системи можна запрограмувати на скидання більш точної кількості води в цільову зону, що сприяє збереженню води.


Обладнання, яке вам потрібно

Чотири основні компоненти складають спринклерну систему:

  • таймер або «контролер»
  • зрошувальні клапани
  • підземні трубопроводи
  • спринклерні головки.

Які спринклери найкраще використовувати?

Розглянемо, як фактори рельєфу та розміру газону впливають на вибір типу спринклерної головки. Давайте детальніше розглянемо два поширені типи спринклерних головок для газонів:

Розпилювальні або "фіксовані розпилювальні" спринклери

Розпилювальні спринклерні головки іноді сконструйовані таким чином, щоб вискочити з землі, коли спринклерна система активується, тоді як інші спираються на труби, які залишаються над землею весь час. Розпилювальні головки скидають великий об’єм води за відносно короткий проміжок часу, забезпечуючи їм «високу швидкість нанесення». З цієї причини спринклерні системи з розпилювальними головками найбільше підходять для рівних поверхонь, а не для схилів. Якщо вам все-таки потрібно використовувати розпилюючу головку на схилі, запрограмуйте спринклерну систему так, щоб вода скидалася протягом кількох коротших періодів. Це допоможе вам уникнути марного стікання.


Роторні спирнклери

Навпаки, спринклерні головки роторного типу мають нижчу норму внесення, тому їх простіше використовувати на схилах. Роторні головки також подають воду більш рівномірно, ніж розпилювальні головки, що робить їх більш придатними для поливу великих площ. Для людей, які бажають зрошувати великі площі газону, спринклерні системи з роторними головками будуть логічним вибором.


Чому типи спринклерів важливі для зрошення газонів

Через різницю в нормах внесення має значення те, чи використовуєте ви спринклери з розбризкувальною головкою або роторні спринклери для певної ділянки зрошення газону.

Перш за все, будьте послідовні у типах спринклерів, які ви використовуєте (тобто, розпилювальна головка або роторна головка) у певних областях. Змішування типів головок на одній площі призводить до надмірного зрошення деяких частин вашого газону лише для того, щоб отримати достатню кількість зрошення для інших частин.

Метою зрошення газону є розподіл води так точно, наскільки це дозволяє система.

Що використовувати для садів?

Якщо замість поливу газону ви дбаєте про полив городу, бордюру для квітів або іншого типу грядки, ваші потреби найкраще задовольнить встановлення системи крапельного зрошення. Така система в цих випадках є більш ефективною, ніж інші методи поливу, тому що вона дозволяє націлюватися на кореневу зону самих рослин, а не довільно розбризкувати воду навколо. Звичайно, ви можете стояти з садовим шлангом і поливати кожну окрему рослину, але це не дуже ефективне використання вашого часу.


Системи крапельного зрошення та водозбереження

Системи крапельного зрошення, на самому базовому рівні, складаються з серії трубок, які мають отвори, відкриті вздовж них з інтервалами. Розташування відкритих отворів підбирається таким чином, щоб максимально ефективно зрошувати конкретні грядки в саду, в які будуть вмонтовані системи крапельного зрошення, сприяючи збереженню води. Якщо у вас є грядка, на якій багаторічні рослини розташовані з інтервалом 60 см, тоді в трубах будуть відповідні отвори з інтервалом 60 см, через які буде скидатися вода. Ви не витрачаєте воду за допомогою систем крапельного зрошення, оскільки ви не поливаєте проміжну зону між рослинами. Окраплення відбувається лише там, де розташовані рослини.

Спринклери, на відміну від систем крапельного зрошення, спочатку розпилюють воду в повітря, перш ніж вона досягне землі.

Вітер може відносити вод  з повітря, розподіляючи її кудись, а не туди, куди вона мала надходити – неефективність не сприяє збереженню води. Системи крапельного зрошення запобігають цій непотрібній втраті води, доставляючи воду прямо до коренів.

Системи крапельного поливу часто встановлюються на ділянках, де ростуть квіти або кущі (тобто окремі елементи з проміжками між ними), на відміну від газону.

Системи крапельного зрошення дозволяють точніше впливати на коріння рослин, ніж спринклери, що сприяє кращому здоров’ю рослин і кращому збереженню води.

Зони зрошення

Так звані «зони зрошення» — це елемент дизайну ландшафтного зрошення, який дозволяє точно розподілити воду, зменшуючи відходи та економлячи гроші.

Передумови концепції «зони зрошення» досить прості. Перед встановленням системи вам потрібно вирішити, що область A вашої землі має отримувати X кількості води, тоді як область B має отримувати Y кількість тощо. Після встановлення зон зрошення ви запрограмуєте свою систему відповідно. Це одна з переваг систем автоматичного зрошення: ви можете націлити розподіл води більш точно, ніж за допомогою ручного поливу або використання осциляторів.


Розмежування зон ландшафтного зрошення є питанням, яке слід враховувати під час посадки рослин – задовго до самого проектування зрошення. Створіть окремі грядки для ваших рослин відповідно до того, скільки води їм потрібно. Якщо рослини з однаковими потребами в поливі висадити разом, ви заощадите воду. Ви також сприятимете здоров’ю рослин, переконавшись, що одна рослина не буде надмірно поливана через одного з її спраглих сусідів. Цю стратегію посадки іноді називають «ксерискапуванням». Посухостійкі кущі заселятимуть одну зону ландшафтного зрошення, посухостійкі багаторічники — іншу тощо.

Газон сам по собі є зоною ландшафтного поливу. Ділянка з південною експозицією вимагає більшого поливу, ніж ділянка з північною експозицією.

Датчики дощу

Рослини відчувають сильнішу спрагу влітку, ніж навесні та восени, тому відповідно запрограмуйте свій таймер поливу, а не завжди тримайте таймер поливу на одному і тому ж налаштуванні. Це сприятиме збереженню води, як і полив у потрібний час доби та перевизначення таймерів поливу за допомогою датчиків дощу.

Час доби, коли ви зрошуєте, є фактором збереження води. Якщо ви запрограмуєте таймери поливу рано вранці, ви втратите менше води на випаровування, ніж якби поливали у спеку.


Для оптимального збереження води необхідно буде перевизначити таймер поливу вашої автоматичної системи, якщо у вашій місцевості пройдуть сильні дощі в ніч перед тим, як ваша система буде запрограмована на роботу. Ви лише збільшите свій рахунок за воду без потреби. Якщо ви не бажаєте турбуватися про те, щоб у таких випадках регулювати систему вручну, встановіть на даху датчик дощу.

Датчики дощу можна підключити до автоматичних систем, які вимикатимуть їх після періоду дощу.

Тип грунту

Тип ґрунту впливає на те, як ви зрошуєте свій газон. Дізнайтеся більше, щоб дізнатися про типи ґрунту та про те, як визначити, який у вас тип.

Чи варто створювати спринклерну систему своїми руками?

Установкою спринклерних систем повинні займатися професіонали, якщо ви не вмієте робити складні розрахунки. Якщо ви все-таки вирішили встановити спринклерну установку своїми руками, спочатку ознайомтеся з будь-якими кодами перевірки зрошення, які можуть бути у вашому місті.

З іншого боку, встановити систему крапельного поливу досить просто, щоб вважатися проектом ландшафтного дизайну своїми руками.

Витрати на професійне встановлення системи поливу

Вартість професійного монтажу поливу залежатиме від розміру та складності вашого газону. Але для середнього газону професійно встановлена спринклерна система повинна коштувати 2000-3000 доларів США. 

Домашні майстри можуть придбати системи крапельного зрошення за мінімальну ціну в деяких магазинах товарів для дому. Комплекти недорогі, монтаж простий, і ви можете встановити їх всього за один день (потрібно кілька інструментів). Навіть автоматичні таймери для ваших систем крапельного зрошення можна придбати за ціною від 25 до 50 доларів.

Читайте також: