Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 7 переваг крапельного зрошення

крапельне зрошення полив

7 переваг крапельного зрошення

24-11-2023 Katia Pastukh 55
  • 7 переваг крапельного зрошення

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Крапельне зрошення здається простим: поливайте краплю за краплею, щоб ефективно доставляти воду до рослини. Але чи варті переваги крапельного зрошення зусиль на його встановлення? Це залежить від вашої ситуації, але дуже часто відповідь - так.

Ви не тільки заощадите воду, але й гроші, зможете запобігти ерозії та хворобам ваших рослин. Ви також можете вносити добрива за допомогою крапельної системи. Давайте зануримося глибше та дізнаємося сім причин, чому крапельне зрошення корисне для вашого гаманця, графіка та навколишнього середовища.

Економія води

Сади потребують води, але збереження води є ключовою проблемою для багатьох, особливо там, де кількість опадів менша для поповнення запасів води. Хороша новина полягає в тому, що крапельне зрошення може скоротити використання води в саду до 50%.

Крапельне зрошення зменшує кількість води, яку ви використовуєте, воно також підвищує ефективність води. Системи крапельного зрошення гарантують, що від 90% до 95% води досягає поверхні ґрунту. Коли ви поливаєте за допомогою розбризкувачів протягом дня, ви можете втратити від 20% до 30% води, яку ви наносите. Це означає, що якщо ви внесете 2 см води, лише 4-6 мм досягне ваших рослин.

Якщо вам цікаво, як крапельне зрошення порівнюється з верхніми розпризкувачами (спринклерами), ось кілька фактів. За допомогою спринклерного зрошення кілька факторів можуть негативно вплинути на ефективність використання води:

  • Рівень вологості (більше випаровування в більш сухому повітрі, менше або його відсутність у вологому повітрі)
  • Вітер
  • Висота спринклера
  • Відстань розпилення
  • Розмір краплі води (вплив тиску води та конструкції сопла)
  • Температура повітря
  • Сонячна радіація

Ви часто можете почути, як експерти радять садівникам або любителям трав проводити полив зверху рано вранці, до сходу сонця. Це тому, що тут висока вологість, немає сонця, а температура повітря і швидкість вітру низькі. Протягом дня ви можете втратити від 20% до 30% води над головою, але рано вранці ця втрата води зменшується приблизно до 15%.

Економія коштів

Отже, скільки це заощадить на рахунку за воду? Це дуже залежить від регіону, але подумайте про це так: якщо ви втрачаєте від 20% до 30% води, користуючись спринклером посеред дня, це також означає, що від 20% до 30% цих витрат витрачається на воду, яка ніколи не досягає ваших рослин. Це не ефективне використання вашої води чи грошей.

Економія на оплаті комунальних послуг дозволяє швидко окупити витрати на установку крапельного поливу.

Запобігання ерозії та стоку

Ерозія та поверхневий стік є головними проблемами міських відділів зливових каналізацій, фермерів і садівників. Перш ніж говорити про те, чому ці теми важливі, давайте визначимо наші терміни:

  • Ерозія - це коли шматочки ґрунту переміщуються з одного місця на інше водою або вітром. Еродовані ґрунти часто осідають у водоймах, таких як струмки чи затоки.
  • Стік - це коли вода не вбирається в ґрунт і стікає в зливову каналізацію або водойму. Ця вода часто переносить осад, пестициди, фосфати та добрива та відкладає їх у ці стоки або водойми.

Зменшення ерозії та стоку допомагає підтримувати цілісність наших ґрунтів і водопостачання. При крапельному поливі ці проблеми практично зникають. Встановіть свій графік поливу, щоб забезпечити належну кількість води для ваших рослин і типу ґрунту, щоб усунути ерозію через надмірне зволоження.

Зменшення росту бур'янів

Хочете менше бур'янів? При крапельному зрошенні вода, яку ви використовуєте, потрапляє безпосередньо в коріння рослин. Без води бур’яни у вашому саду не будуть рости. Це означає, що не буде так багато бур’янів, щоб конкурувати за воду та поживні речовини.

Переконайтеся, що відстань між випромінювачами або отворами відповідає відстані між рослинами, щоб забезпечити найкращу ефективність води. Це найкращий спосіб доставити більше води безпосередньо до ваших рослин і уникнути поливу бур’янів.

Перешкоджання хворобам

Ось ще один спосіб, яким крапельне зрошення допомагає вашому саду: воно запобігає хворобам. Крапельний шланг подає воду біля основи рослини. Результат? Листя залишається сухим. Коротше кажучи, коли ви скоротите час, протягом якого листя залишається вологим від роси чи води, грибки та патогени менш ймовірно спричинять захворювання рослини.

Порада: додайте мульчу, наприклад агротканину, щоб ще більше зменшити захворювання та зміцнити здоров’я рослин. Мульча не тільки зменшує випаровування, але й запобігає бризкам води на нижнє листя рослини. Без мульчі бризки води можуть перенести патогени з ґрунту на нижнє листя. Потім ці патогени поширюються по рослині та на інші рослини.

Економія часу

Сучасний світ дуже автоматизований, ми автоматично сплачуємо рахунки, створюємо календарні нагадування, то чому б не зробити сучасним і свій сад? Увімкніть таймер для крапельної системи, щоб поливати сад регулярно, не додаючи ще жодної справи до списку справ.

Розгляньте шланговий таймер із автоматичним датчиком дощу, щоб уникнути надмірного зволоження під час дощової погоди.

Внесення добрив

Чи знаєте ви, що можна вносити добрива за допомогою системи крапельного зрошення? Рідкі добрива можна вносити через систему крапельного поливу. Як і при крапельному зрошенні, розчин потрапляє безпосередньо в кореневу зону рослин і не контактує з листям або бур’янами. Цей процес широко відомий як фертигація.


Якщо вам цікаво дізнатися, як це працює в домашній системі крапельного зрошення, перегляньте систему добрив EZ-Flo на DripDepot.com. Або подивіться це відео від розширення Університету Іллінойсу, щоб ознайомитись із базовим введенням у фертигацію в невеликому саду.

Читайте також: