боротьба з бур'янами

7 помилок при прополці, які ускладнюють процес

21-01-2024 Katia Pastukh 60
  • 7 помилок при прополці, які ускладнюють процес

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Ці поради щодо найкращого часу, інструментів і методів допоможуть вам отримати перевагу над бур'нами.

Для більшості садівників прополка не зовсім улюблена робота. Звичайно, це може здатися нескінченною (і, можливо, навіть програшною) битвою протягом вегетаційного періоду. І все ж сад, очищений від бур’янів, виглядає охайним і охайним, особливо відразу після великої прополки. Крім того, регулярне позбавлення від бур’янів виходить далеко за рамки естетики, оскільки ці садові загарбники конкурують з вашими рослинами за воду, поживні речовини та світло.

Якщо залишити без нагляду, агресивні бур’яни можуть повністю заполонити грядку, задушивши улюблені квіти чи овочі. Деякі бур'яни також можуть створити умови для поширення хвороб і шкідників на ваші рослини. Полегшіть собі завдання, уникаючи цих типових помилок прополки.

1. Не знати свого ворога

Виявлення бур’янів у вашому саду може допомогти вам визначити найкращу стратегію боротьби з ними.

Один із ключових аспектів, з якими стикаються садівники, які намагаються виграти битву з бур’янами, полягає в тому, що вони не знають, що це за бур’ян або щось про нього.

Можливість ідентифікувати бур’ян дасть інформацію про те, як з ним боротися.

Для початку корисно знати, чи маєте ви справу з однорічним, багаторічним чи дворічним бур’яном. Однорічні рослини часто можна контролювати, зрізавши їх до землі, перш ніж вони посіяли насіння, тоді як багаторічні та деякі дворічні рослини, оброблені таким чином, просто відростуть із коренем. Це також допомагає дізнатися, як поширюються певні бур’яни (насінням, пагонами, наростками тощо), коли вони цвітуть і коли насіння має тенденцію до проростання.


2. Ігнорування насіння

Багато бур’янів поширюються, виробляючи тонни насіння, яке часто може виживати в ґрунті багато років, просто чекаючи трохи світла та вологи, щоб вирости. Коли ви прополюєте бур’яни, пам’ятайте про це, щоб якомога менше турбувати ґрунт. Нанесення шару мульчі також допоможе запобігти появі насіння бур’янів.

Прополка до зав’язування насіння може значною мірою допомогти зменшити кількість бур’янів у майбутньому.

Досходові гербіциди, призначені для знищення проростаючих насіння в ґрунті, можуть бути ефективним контролем. Тим не менш, вони також перешкоджають проростанню бажаного насіння, тому не використовуйте їх, наприклад, там, де ви плануєте пересіяти газон.


3. Неправильне використання гербіцидів

Існує багато видів засобів для знищення бур’янів, окрім досходових: все слід використовувати з обережністю та відповідно до інструкцій на етикетці. Ніколи не розпилюйте препарат у вітряний день і надягайте захисний одяг під час нанесення (маска, захист для очей, рукавички, сорочка з довгими рукавами, довгі штани, шкарпетки та закрите взуття).

Обов’язково використовуйте відповідний гербіцид для ваших конкретних потреб.

Деякі гербіциди є селективними, тобто деякі вбивають лише трави, а інші вбивають лише широколисті рослини.

Неселективні гербіциди вбивають будь-яку рослину, яку вони обприскують!

Позначте свій розпилювач, щоб не використовувати його ні для чого іншого. Навіть невеликі залишки гербіциду можуть серйозно пошкодити ваші садові рослини.


4. Використання неправильного інструменту для прополки

У вас може виникнути спокуса використовувати знищувач бур’янів на всьому, але це не найкраще рішення для всіх бур’янів або садових ситуацій.

Для однорічних бур’янів 

Для однорічних бур'янів таких як портулак, лобода тощо: зріжте бур’ян на лінії ґрунту гострою сапою. Не копайте занадто глибоко в ґрунт, інакше ви виростете більше насіння бур’янів, що призведе до більше роботи для вас.

Сапка з довгою рукояткою добре працює в городі, тоді як ручна сапа чудово підходить для прополки в тісних, багатолюдних місцях або на піднятих грядках.

Для багаторічних бур’янів 

Для багаторічних бур’янів, таких як лопух і кульбаба, зачекайте, доки ґрунт стане вологим.

Використовуйте культиватор, призначений для глибокої копання, щоб отримати ці стрижневі корені, і намагайтеся не залишати жодного коріння. Це позбавить вас повторної прополки цього бур’яну пізніше.


5. Відсутність рукавичок

Крім того, деякі бур’яни, як-от осот і дика ожина, мають колючки. Деякі бур’яни, такі як кропива дводомна та плющ отруйний, можуть викликати подразнення шкіри. Уникайте хворобливих проколів і висипань, особливо під час роботи з незнайомими рослинами, завжди надягаючи захисні рукавички під час прополки.

6. Велика ставка на мульчуюючі матеріали

Агротканина, агроволокно, плівка рекламуються як довгострокове рішення боротьби з бур’янами. Воно може бути ефективним на доріжках, під ігровими полями або в інших місцях, де ви не вирощуєте рослини. Але якщо використовувати його на однорічних клумбах або в городі, вам, швидше за все, доведеться з часом міняти покриття, яке також може заважати додавати компост або інші засоби для покращення ґрунту, які часто потребують швидкорослі однорічні рослини.

Агроволокно або агротканина у довгостроковій перспективі може ускладнити прополку для постійних насаджень, таких як бордюри з кущами або багаторічні сади.

Верхній шар мульчі може служити місцем для накопичення ґрунту та органічного матеріалу, що створює сприятливі умови для зберігання насіння бур'янів, яке може рознести вітер.

З плином часу матеріал починає руйнуватися, тому коріння бур’янів можуть проникати в ґрунт, і через бар’єр їх буде складніше викопати. Видалення мульчуючого матеріалу після того, як вона втратила ефективність, є набагато більш складною роботою, ніж регулярна прополка ділянки.


7. Прокрастинація

Чим довше ростуть бур'яни, тим більше вони поширюються, і дрібні бур'яни набагато легше видалити, ніж великі. Вирвіть їх, як тільки помітите, що вони ростуть, заощадивши час і зусилля. Особливо стосується деревних бур’янів. Відкладати висмикування деревних саджанців дерев і кущів є великою помилкою. Перш ніж ви це зрозумієте, ви повинні глибоко копати, щоб дістати корінь, і якщо ви не отримаєте все це, деякі деревні рослини випустять присоски, стаючи постійна проблема.

Тож хапайте рукавички та необхідні інструменти та беріться до справи! Коли справа доходить до прополки, зволікати з цим важливим завданням завжди є помилкою.

Читайте також: