пожовтіле листя

10 причин, чому листя рослин жовтіє

26-08-2023 Katia Pastukh 151
  • 10 причин, чому листя рослин жовтіє

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Коли листя вуличних рослин жовтіє, це зазвичай пов’язано з хлорозом, симптомом, спричиненим недостатньою кількістю хлорофілу, що виробляється листям. Цей пігмент необхідний для фотосинтезу і надає листям зелений колір. Є кілька причин, за якими може виникнути хлороз. Жовте листя також може бути спричинене шкідниками та хворобами, або може бути просто ознакою нормального процесу старіння рослини.

Дізнайтеся більше про те, що може бути причиною того, що листя вашої рослини на відкритому повітрі жовтіє, і чи можна з цим щось зробити.

Брак світла

Світло має вирішальне значення для фотосинтезу, тому, якщо рослина не отримує достатньо сонячного світла, її листя виглядатимуть зів’ялими. Дослідіть вимоги до світла вашої хворої рослини, щоб зрозуміти, чи потрібне їй повне сонце чи може виносити півтінь.

Для рослин у горщиках засіб може бути таким же простим, як перенесення рослин у більш сонячне місце. Зміна освітленості ґрунтових рослин є більш складною. Якщо дерево або кущ неподалік відкидає тінь, його можна обрізати. Якщо це неможливо або стіна чи будівля закриває вашу рослину, можливо, вам доведеться пересадити її на більш сонячне місце.

Надлишок води

Занадто багато води також може бути причиною жовтого листя. Грунти з поганим дренажем, такі як глинисті ґрунти, можуть стати щільно упакованими та заболоченими під час дощу, і це перешкоджає надходженню кисню. У цьому середовищі коріння рослини не можуть дихати або, що ще гірше, пошкоджуються або ущільнюються, що призводить до того, що листя та стебла стають жовтими та коричневими.

Не висаджуйте в місцях з поганим дренажем і не змінюйте ґрунт перед посадкою. Інший варіант для городів - розглянути підняті грядки.

Нестача води

Жовте листя є загальною ознакою того, що рослині потрібна вода. Часто для цього не потрібна справжня посуха. Кількох спекотних днів, коли рослина втрачає через листя більше вологи, ніж коріння здатні поглинути, може бути достатньо, щоб з’явилося пожовтіння.

Поливайте рослину повільно і глибоко і повторюйте, якщо необхідно, щоб ґрунт був рівномірно вологим.

Дефіцит поживних речовин

Азот часто є першою поживною речовиною, яка спадає на думку як винуватець, коли листя жовтіє, але це не єдина. Пожовтіння листя також може означати, що в ґрунті не вистачає інших поживних речовин, таких як залізо, марганець або цинк.

Хоча картина того, як прогресує пожовтіння листя, може дати навченому оку певні підказки щодо того, якої поживної речовини може не вистачати, найнадійніший спосіб — провести тест на ґрунт. Це надасть точну інформацію про вміст поживних речовин і поживних добавок, які потрібно внести.

Хлороз листя на яблуні вказує на дефіцит мінералів

Високий pH ґрунту

Вимірювання pH ґрунту

Пожовтіння листя також може бути викликано занадто лужним ґрунтом для рослини. Лужний грунт безпосередньо пов'язаний з дефіцитом поживних речовин. У ґрунті з рН вище 7 поживне залізо гірше розчиняється, а тому менш доступне. Ось чому рослини з високою потребою в залізі, такі як чорниця, рододендрони та азалії, потребують кислого ґрунту, у якому вони можуть поглинати достатню кількість заліза.

Поєднайте тестування ґрунту з тестом на pH. Таким чином ви можете додати будь-які необхідні поживні речовини та одночасно знизити рН, додавши сірку, щоб зробити ці поживні речовини більш доступними для рослин.


Опік добривами

Якщо листя виглядає спаленим або обгорілим, це також може означати, що ви переборщили з добривами. Пошкодження може виникнути двома способами: коли розчинні солі в добриві витягують вологу з коренів, або коли гранули добрива чи рідке добриво розливаються на листя. Не всі рослини однаково чутливі до опіку листя добривами, а спекотна суха погода збільшує шкоду.

Щоб цього не сталося, якщо ви використовуєте гранульовані добрива, переконайтеся, що полийте рослини відразу після цього, і щоб гранули не накопичувалися на листі. Або використовуйте органічне добриво з повільним вивільненням, яке є менш концентрованим, ніж неорганічне.

Опік пестицидом або гербіцидом

Коли ви розпилюєте пестициди або інсектициди при температурі вище 85 градусів F, при високій вологості або в похмурий день, листя можна легко обпектися. Те ж саме відбувається, коли ви обприскуєте рослини, які вже постраждали від посухи, морозу, шкідників або хвороб.

Після пошкодження єдиним виходом залишається лише видалення уражених частин рослини.

Незалежно від того, чи обприскуєте ви органічні чи неорганічні пестициди, наприклад інсектицидне мило, виберіть сухий, прохолодний і спокійний день — це умови, за яких пестицид швидко висихатиме на рослині, а пари не будуть розноситися через до гарячого повітря та вітру.

Те ж саме стосується гербіцидів, щоб уникнути занесення бур’янів, яких ви хочете позбутися.

Грибкові або бактеріальні захворювання

Якщо ви вирощуєте помідори, ви можете уважно спостерігати за своїми рослинами на наявність двох грибкових захворювань, які обидва починаються з жовтого листя і з часом вбивають рослину. Це рання фтороз і фузаріоз.

Ранній фітофтороз починається з плям з жовтим ореолом, які пізніше зливаються. У помідорів, уражених фузаріозом, листя жовтіє, часто тільки з одного боку рослини або з одного боку гілки.

Після того, як хвороба вразила, ви не можете багато чого зробити, крім видалення та знищення рослин.

Щоб уникнути цих хвороб, вибирайте стійкі сорти, дотримуйтесь належної гігієни саду та ретельного осіннього прибирання, оскільки патогени зимують у ґрунті протягом багатьох років.


Пошкодження комахами

Шкода від кількох комах може викликати пожовтіння листя, особливо у овочів. Звичайними винуватцями є жуки-арлекіни, павутинні кліщі, кабачкові клопи та білокрилки.

Хоча вони не обов’язково вбивають рослини, дуже важливо стежити за городом, щоб ви могли завчасно помітити інвазії та вжити відповідних заходів боротьби, перш ніж вони поширяться.

Рослина з жовтим і круглим листям через пошкодження комахами крупним планом

Нормальне старіння

Пожовтіння та подальше опадання листя, особливо старе листя в нижній частині рослини, може бути просто частиною процесу старіння листя. Все залежить від частоти та кількості листя, але випадкові жовті листя на дорослій рослині зазвичай не викликають занепокоєння.

Читайте також: