прання видалення плям сода

Як використи харчову соду для прання?

26-11-2023 Katia Pastukh 81
 • Як використи харчову соду для прання?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Цей побутовий засіб освітлює та відбілює білизну, а також підвищує ефективність основних засобів для прання, таких як пральний порошок і відбілювач.

Харчова сода, або бікарбонат натрію, є лугом, який змінює pH води, трохи підвищуючи його. Цей недорогий основний побутовий продукт має безліч застосувань, у тому числі як розпушувач у випічці та як м’який абразив для відтирання плям із твердих поверхонь, а також для деяких несподіваних застосувань у пранні.

Щоб використовувати соду для прання, покладіть її безпосередньо в барабан, не додавайте харчову соду у вбудовані дозатори пральної машини.

Найкраще уникати використання харчової соди під час циклу полоскання пральної машини, оскільки вона може залишати залишки, які зроблять одяг і предмети домашнього вжитку, як-от простирадла та рушники, жорсткими. Попереду ви знайдете вісім способів використання харчової соди в пранні.


Попередня обробка плям

Харчову соду можна використовувати для попередньої обробки плям перед пранням.

Для більшості плям:

 • нанесіть пасту, приготовану шляхом змішування харчової соди з водою, доки вона не стане густою, але легкою для намазування.
 • обережно втирайте пасту в пляму та дайте їй діяти протягом 20-30 хвилин перед пранням (викиньте пасту, перш ніж одяг потрапить у пральну машину)

Для плям від олії та жиру:

 • не робіть пасту, а замість цього насипте суху харчову соду прямо на пляму
 • дайте спокійно постояти 8-12 годин, щоб повільно витягти жир із тканини

Підвищення ефективності миючого засобу

Оскільки харчова сода є лужною речовиною, вона може допомогти підвищити ефективність миючого засобу для прання, а також відбілювача, дозволяючи використовувати менше цих продуктів і все одно досягати того самого рівня очищення:

 • Додайте 1/3 склянки харчової соди до прання, щоб пральний порошок і/або хлорний відбілювач діяли краще

Щадна альтернатива відбілювачу

Якщо ви віддаєте перевагу повній відмові від використанняхлорних  відбілювачів, харчова сода стане хорошою альтернативою для відбілювання одягу під час прання.

 • Використовуйте 1/2 склянки харчової соди під час прання, щоб відбілити білий і світлий одяг і предмети домашнього вжитку, такі як простирадла та рушники.

Видалення плям від кольорових олівців або чорнила

Звичайна невдача в пральні – це загублений олівець, ручка чи фломастер, який потрапляє в пральну машину та залишає плями не лише на одязі, але й на барабані пральної машини. Коли це трапиться, повторно вимийте заплямований "вантаж" склянкою харчової соди, використовуючи найвищу температуру води, яку можуть витримати заплямовані речі. Харчова сода допоможе видалити плями з одягу, а також очистить барабан, не залишивши на ньому слідів від чорнила або кольорових олівців, які інакше можуть залишитися на наступному пранні.


Нейтралізуючі кислоти для видалення запаху

Лужність харчової соди можна використовувати для видалення плям і запахів, викликаних кислотними сполуками. Більшість неприємних запахів, включаючи запахи сечі та блювотних мас, є кислими, а прання речей із харчовою содою може допомогти нейтралізувати ці кислоти, усуваючи пов’язані з ними запахи.І якщо кислотна речовина, як засіб для чищення стоків або акумуляторна кислота, забруднила предмет одягу, можна використати харчову соду, щоб швидко нейтралізувати це, запобігаючи пошкодженню тканини.

 • почніть із промивання плями холодною проточною водою
 • потім нанесіть на неї харчову соду перед пранням.

Розбиває піну, якщо вона переливається

Переповнена пральна машина — менш поширена пральня, але трапляється. Якщо це станеться з вами, ви будете раді дізнатися про цей зручний прийом.

Якщо ви помітили, що з пральної машини виливається піна:

 • вимкніть машину
 • насипте на піну харчову соду, яка розщепить бульбашки та вбере частину води, що пришвидшить і спростить очищення.

Пом'якшувач води

Якщо ви живете в регіоні з жорсткою водою, лужність харчової соди може допомогти пом’якшити воду, яка використовується для прання одягу. Неочищена жорстка вода може надати одягу брудного вигляду, але використання 1/2 склянки харчової соди під час прання зменшить вплив високого вмісту мінералів на вашу білизну, зробить її чистішою та яскравішою.


Очищення праски

На підошві праски з часом може накопичуватися мінерал, що вплине на її продуктивність, особливо якщо ви живете в регіоні з жорсткою водою та часто використовуєте налаштування пари праски. Використовуйте пасту з харчової соди, щоб видалити мінеральні відкладення з праски; м’які абразивні властивості харчової соди також можуть видаляти накопичення таких продуктів, як крохмаль або проклейка, і м’яко видаляти сліди опіків.

Переконайтеся, що праска повністю охолола, перш ніж нанести невелику кількість пасти з харчової соди на суху тканину, відполірувати налипання, а потім протерти підошву чистою вологою тканиною.

Читайте також: