прибирання посуд кухня

Як правильно сушити посуд? Думки експертів

19-11-2023 Katia Pastukh 131
  • Як правильно сушити посуд? Думки експертів

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Пошук правильного методу сушіння посуду не є універсальним. Це може зводитися до низки факторів, більшість із яких залежить від часу та простору, двох дефіцитних ресурсів у багатьох домівках. «Більшість із нас, ймовірно, дозволяє зручності керувати своїми звичками сушіння посуду, але є ще один фактор, який слід враховувати: чистота обраного нами способу», — каже Міхан Труонг, старший інженер-спеціаліст у 3M Home Care.

Посудомийна машина може бути безпечним і ефективним засобом запобігання передачі бактерій і мікробів під час сушіння посуду, особливо якщо використовується в циклі дезінфекції.

«Згідно з Національним санітарним фондом, посудомийні машини повинні нагрівати воду мінімум до 60°С (хоча деякі посудомийні машини можуть перевищувати цю температуру). Цикл дезінфекції, як правило, посилює тепло під час основного миття та закінчується ще гарячішим останнім полосканням». Але якщо вода залишається на верхівках ваших перевернутих чашок, щілинах посуду тощо, пошук альтернативного методу сушіння може бути ключовим.

- Брі Леммен, бренд-менеджер Whirlpool

Найкращий спосіб сушити посуд

Ми всі знаємо, що метою сушіння посуду є видалення води, але справжнє питання, як досягти оптимальних результатів.

За словами експертів, найкращий спосіб сушки посуду, як з точки зору гігієни, так і з точки зору практичності, — висушити на повітрі.


«Коли посуд вимитий і поставлений на сушарку, ви дозволяєте природі та силі тяжіння йти своїм шляхом. Зазвичай це робиться за допомогою сушарки біля раковини». 

- Брі Леммен, бренд-менеджер Whirlpool

Але бувають випадки, коли сушіння на повітрі просто не допоможе — чи то з точки зору часу, чи то, якщо вам потрібно рано чи пізно прибрати посуд, коли приходить компанія. З цієї причини експерти пропонують дві альтернативи. Просто переконайтеся, що ви дотримуєтесь порад ексертів, щоб зменшити ймовірність передачі бактерій.

Сушка за допомогою тканини

Використання рушника для сушіння посуду може бути безпечним, але слід пам’ятати про певні фактори, особливо коли йдеться про вибір матеріалу та чистоту рушника.

«Тканина з мікрофібри вважається найкращим матеріалом для кухонних рушників. Якщо посуд мокрий і у вас немає часу, щоб він висох на повітрі, витріть його новою тканиною з мікрофібри, перш ніж прибрати».

- Міхан Труонг спеціаліст 3M Home Care


Уникайте складання вологих тарілок або іншого посуду посуд, оскільки це надійний спосіб розмноження бактерій.

«Якщо вам доводиться використовувати кухонний рушник для речей, які не можна висушити на повітрі, намагайтеся прати рушники якомога частіше, в ідеалі використовуючи чистий рушник щодня. Крім того, дайте йому висохнути між використаннями».

- Міхан Труонг спеціаліст 3M Home Care

Використання вологої чи забрудненої посудної ганчірки може призвести до повторного занесення бактерій та інших домішок, тоді як навіть чисті тканини без мікрофібри можуть залишити волокна та потенційно інші елементи, які ви, мабуть, не хочете, щоб ховалися на вашому посуді.

Сушка у посудомийній машині

Усе може стати дещо складнішим, коли справа доходить до визначення найкращого способу сушіння посуду за допомогою посудомийної машини.


«Хоча цикл нагрівання і сушіння зазвичай є кращим методом, той самий цикл не слід використовувати для кожного типу завантаження. Наприклад, цикл дезінфекції чудово підходить для важких навантажень і періодичного глибокого очищення, але не потрібний для щоденного миття через додатковий час, енергію та воду, які він використовує». 

- Брі Леммен, бренд-менеджер Whirlpool

Коли ви визначите правильний режим для ваших потреб, експерт з  Whirlpool надає ще кілька порад, як отримати максимальну віддачу від сухого циклу вашої посудомийної машини:

  • Використовуйте ополіскувач. Хоча це може здатися окремою метою, ополіскувач може допомогти висушити пластикові предмети, які може бути складніше повністю висушити завдяки їхній нижчій теплопровідності.
  • Вибирайте параметри Extended Heat Dry або Heat Dry, якщо ви хочете переконатися, що посуд повністю сухий.
  • Завжди вивантажуйте посуд знизу вгору, щоб залишки води з верхніх полиць не потрапляли на чистий посуд на нижніх полицях.

Методи сушіння посуду, яких слід уникати

Ви можете обрати будь-який з наведених вище способів сушіння посуду, але є варінти сушки, які експерти рекомендують уникати. 

Використання паперевих рушників

  • Нефективний варіант висушування посуду
  • Нецілеспрямоване використання при великій кількості посуду.
  • Призводить до надмірної витрати ресурсів та може бути витратним.

Часте використання енергоефективного режиму посудомийки

Експерт зазначає, вибір посудомийки може бути ефективним і надійним, за умови дотримання рекомендацій виробника, тобто правильного користування приладом відповідно до інструкцій виробника. Однак, не зважаючи на це, існують певні  потенційні негативні моменти, які можуть виникнути при використанні посудомийки.

  • Потенційно менше ефективне висушування може залишити посуд вологим.
  • Збільшена енергозалежність може призводити до великої витрати електроенергії.
  • Не завжди оптимальний вибір для щоденного використання.

Щоб отримати максимальну віддачу від свого методу сушіння, яким би він не був, дотримуйтеся порад наведених вище і  налаштовуйтесь на більш успішну (і без бактерій) роботу посуду.

Читайте також: