прибирання кава

5 речей, які можна очистити кавовою гущею

19-11-2023 Katia Pastukh 87
 • 5 речей, які можна очистити кавовою гущею

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Від знежирення каструль до видалення потертостей, кавова гуща має кілька дивовижних застосувань у домашньому прибиранні.

Ви, мабуть, чули про використання кавової гущі в саду для відлякування комах і для зміцнення рослин, але чи знаєте ви, що кавову гущу можна використовувати і для очищення? Як би дивно це не звучало, кавова гуща, яку ми зазвичай вважаємо брудним сміттям, може отримати друге життя як засіб для чищення та ремонту.

Хоча кавова гуща може не мати такого широкого застосування, як інші кухонні продукти, такі як лимон або харчова сода, коли справа доходить до чищення, є кілька хитрих прийомів, які дають гущі друге життя. Читайте далі про шість способів використання кавової гущі для чищення звичайних предметів побуту та вирішення маленьких життєвих дилем щодо прибирання.

Обережно протріть та знежирте сковорідки

Кавова гуща працює як очисник, допомагаючи видаляти накопичення, включаючи стійке масло та жир, з каструль і сковорідок. Текстура кави надає їй злегка абразивну якість, яка може зтирати пригорілу їжу з поверхні посуду. Кавова гуща належить до категорії «м’яких абразивів», тому, як і харчову соду, її безпечно використовувати навіть на делікатних поверхнях з антипригарним покриттям, таких як тефлон або чавун. Кава також має природні знежирюючі властивості, тож вона розрізає жирні накопичення, піднімаючи прилиплу їжу.


Щоб використовувати кавову гущу для миття каструль і сковорідок:

 • Наповніть каструлю від однієї третини до половини теплою водою з миючим засобом і додайте 1 ст. підстав.
 • Потім за допомогою неабразивної губки обережно протріть сковороду мильною гущею.
 • Добре прополощіть і висушіть, як зазвичай.

Замочіть решітки духовки або гриля

Знежирюючі та миючі властивості кавової гущі також спрощують очищення духовки та решіток гриля, усуваючи накопичення жиру та прилиплу їжу.

 • Змішайте 1-2 ст. кавової гущі з теплою водою, або в раковині, або у великому поліетиленовому пакеті
 • Замочіть решітки на 45 хвилин
 • Витріть налипання губкою або промийте проточною водою.

Поглинайте неприємні запахи з холодильника

Навіть у найбільш упорядкованих, доглянутих холодильниках час від часу може виникати неприємний запах, незалежно від того, чи старі продукти залишаються непоміченими, чи трапляються розлиття. Усунувши причину запаху, поставте невелику миску або чашку із сухою кавовою гущею в холодильник, щоб вона ввібрала неприємні запахи. Азот у грунті реагує з вуглецем, нейтралізуючи та усуваючи неприємні запахи.


Усуньте запахи з рук

Як і у випадку з неприємними запахами в холодильнику, кавова гуща може допомогти нейтралізувати сильні запахи таких продуктів, як часник і цибуля на руках. Просто розітріть маленьку ложку гущі між долонями, щоб усунути запахи. Як бонус, кавова гуща м’яко відлущує ваші руки, видаляючи мертву шкіру та залишаючи їх на вигляд та відчуття м’якшими.

Видаліть потертості з дерев'яних меблів і підлоги

Якщо дерев’яні меблі чи підлога подряпані чи порізані, кавову гущу можна використати для відновлення покриття.

 • Зробіть густу пасту, змішавши гущу з невеликою кількістю води або олії, і нанесіть її на подряпини.
 • Обережно втирайте його в пошкоджені ділянки та дайте постояти 10-15 хвилин.
 • Витріть надлишки землі та відполіруйте деревину насухо.
 • Повторіть процес, якщо необхідно, щоб повністю приховати пошкодження.

Читайте також: