квартирне садівництво

Квартирне садівництво для початківців

24-05-2024 Katia Pastukh 28
 • Квартирне садівництво для початківців

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Навіть якщо ви живете в крихітній квартирі, ви повинні мати можливість вирощувати рослини. Окрім типових кімнатних рослин, у саду квартири можуть рости певні трави, фрукти та овочі.

Почніть із кількох контейнерів, удосконалюючи свої навички садівництва. Необхідно враховувати такі фактори, як доступ сонячного світла та вага ваших контейнерів. Ось як правильно створити свій квартирний сад.


Як вирощувати рослини в квартирі?

Хоча деякі рослини є більш витривалими та поблажливими до садівників-початківців, ніж інші, усі рослини мають певні вимоги до вирощування, яких необхідно дотримуватися. Ось деякі елементи, які слід враховувати, коли ви обираєте рослини для вирощування в саду своєї квартири:

Сонячне світло

Більшість плодових і квітучих рослин потребують сонячного світла цілий день.

В ідеалі від 6 до 8 годин прямого сонця щодня.

Цього може бути важко досягти в квартирі, особливо в місті, де високі будівлі можуть блокувати сонце принаймні частину дня. Балкони та дахи будинків пропонують найкращі шанси на повне сонце.

Якщо ви займаєтеся садівництвом на підвіконні, ви можете вибрати рослини, які потребують менше сонячного світла, наприклад зелень салату і трав, або ви можете додати освітлення для росту, щоб імітувати сонячні промені.


Ґрунт

Рослини залежать від ґрунту для отримання води, кисню та поживних речовин.

Оскільки в саду вашої квартири, ймовірно, будуть контейнери, ви не можете використовувати звичайний садовий ґрунт, оскільки він ущільнюється в горщиках, обмежуючи доступ кисню та перешкоджаючи протіканню води. Таким чином, необхідна добре дренована суміш для горщиків.

Суміш для горщиків легка та пухка, забезпечує ефективну циркуляцію кисню та води, щоб коріння були здоровими. І він дещо стерильний, тому вам не доведеться хвилюватися, що занесете в квартиру хвороби чи шкідників.

Полив

Рослини в контейнерах потребують багато води, часто кілька разів на день.

Виберіть місце для свого контейнерного саду з легким доступом до водопостачання.

Носити лійки може стати втомливим, особливо якщо у вас є кілька ємностей для поливу.

Якщо це підходить для ваших установок, подумайте про придбання шланга, який можна приєднати до змішувача раковини. Це зручно, коли вам це потрібно, і згортається, коли вам це не потрібно.


Вологість

Якщо ви вирощуєте рослини на внутрішньому підвіконні, вам може знадобитися додаткова вологість, особливо коли ввімкнено спеку.

Як підвищити вологість:

 • обприскуйте рослини дрібним туманом 
 • поставити рослини на піддон з водою.

Вітер

Якщо ваші рослини будуть піддаватися сильному вітру, особливо на даху чи балконі, ваші контейнери можуть потребувати додаткового захисту.

Вітер може рвати листя та перевертати важкі горщики. Тому забезпечте захист від вітру, наприклад захисний екран або перила. Або переконайтеся, що ваші контейнери досить широкі та важкі, щоб закріпити рослини.

Вага

Контейнери, наповнені землею, спочатку важкі, і коли вони насичені водою, їх вага може потроїтися.

Переконайтеся, що квартирний сад витримує вагу. Віконні коробки потрібно буде закріпити на підвіконні.

Найкращі рослини для квартир

Ви можете вирощувати майже будь-яку рослину в контейнері до певної міри.

Наприклад, про повнорозмірну яблуню може бути й мови, але є худі колоноподібні сорти, які можуть розміститися у маленькому просторі вашого балкона.

Подумайте про те, що вам подобається їсти, а потім виберіть кілька видів рослин для експерименту. Ви можете почати з насіння, яке пропонує більше різноманітності та дешевше. Але невеликі розсадники швидше закріплять ваш сад.

Трави та зелень

хоча багато трав добре ростуть у контейнерах, вони не виростуть такими великими та густими, як на відкритому повітрі в землі. І вам, можливо, доведеться замінити рослини, якщо ви часто збираєте врожай. Але чудово мати під рукою свіжу зелень для приготування.


Деякі найкращі варіанти для садівництва в квартирах включають:

 • м’яту
 • шніт-цибулю
 • петрушку
 • лаванду
 • базилік
 • чебрець
 • салат,
 • шпинат 
 • рукола
Вони не надто вимогливі до умов вирощування, якщо отримують багато води.

Помідори

Рослини помідорів можуть бути великими та важкими, але вони добре ростуть у горщиках.

Найкраще вони будуть рости в контейнері діаметром не менше 35 см, але краще навіть більше. Ви також можете вирощувати патіо сорти в підвісному кошику.

Обов’язково вибирайте карликовий або детермінантний сорт томатів.


Перець чилі

Якщо ви фанат гостренького, гострий перець дуже добре росте в горщиках і може плодоносити цілий рік. Ви також можете спробувати вирощувати солодкий перець у контейнерах, але зазвичай він не такий хороший, як гострий.

Лимони Мейєра

Одними з фруктів, які найпростіше вирощувати в контейнері, є карликові цитрусові.

Лимони Мейєра добре почуваються в приміщенні, якщо вони отримують 6-8 годин сонця щодня разом із деякою вологістю.

Покладіть щось під горщик, щоб захистити підлогу та меблі, оскільки лимонні дерева виділяють липкий сік.

Полуниця

Полуниця в горщиках настільки ж красива, як і смачна. Полуниці, як правило, потрібно щонайменше 6 годин сонця на день і постійно зволожений (але не мокрий!) ґрунт, щоб отримати найкращі плоди.


Догляд за квартирним садом

Існують певні завдання, за якими ви можете регулярно доглядати за своїм садом у квартирі, зокрема:

Полив

На сьогоднішній день найважливішим завданням у саду є полив. Навіть якщо ваш сад піддається дощу, цього, ймовірно, буде недостатньо.

Ґрунт у контейнерах швидко висихає, особливо коли ваша рослина росте.

 • Перевірте ґрунт, тицьнувши пальцем на 3-5 см два нижче поверхні.
 • Якщо відчувається сухість, потрібно полити.

Підживлення

Вам потрібно буде підгодовувати свої рослини за регулярним графіком, відповідно до їхніх індивідуальних потреб у зростанні.

Найпростіший спосіб: водорозчинне добриво, яке можна додавати під час поливу

Також зверніть увагу, чи містить добриво ваша суміш для горщиків, оскільки це зазвичай відкладає потребу в підгодівлі ваших рослин.

Проблеми рослин

Шкідники та хвороби можуть знайти рослини незалежно від того, де ви їх вирощуєте, і немає природних хижаків для комах у приміщенні.

Оглядайте свої рослини на наявність проблем кожного разу, коли ви їх поливаєте чи збираєте врожай.

Якщо ви помітили ознаки шкідників або хвороб, наприклад зміну кольору або дірки на листі, перенесіть цю рослину подалі від інших рослин, доки проблему не буде усунено.

Збирання врожаю

Дізнайтеся, коли ваші конкретні рослини досягають піку збирання врожаю, а потім не відкладайте збір плодів вашої праці. У деяких випадках збирання врожаю фактично сприяє тому, що рослина виробляє ще більше їжі, яку ви збираєте.

В квартирах не завжди є багато місця для садівництва. Але обов’язково знайдеться сонячний куточок, де можна випробувати свій зелений палець і насолодитися плодами своєї праці.