кориця добрива

Кориця в саду: переваги та застосування

21-12-2023 Katia Pastukh 224
  • Кориця в саду: переваги та застосування

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Мелена кориця є дуже популярною спецією, але чи знаєте ви, що вона також може підтримувати ваші садові рослини?

Цілком ймовірно, що у вас десь у кухонних шафах валяється кориця. Цю подрібнену спецію виготовляють із висушеної кори коричного дерева (Cinnamomum verum). Надзвичайно тонка кора дерева або відпадає сама, або її знімають вручну, перш ніж покласти одну на одну та висушити. Після належного сушіння кора природним чином згортається в палички кориці, які ми всі знаємо та використовуємо для випічки. Потім палички кориці можна подрібнити в порошок кориці – ще один основний продукт на кухні. 

Кориця дуже цінне добриво для саду

Можливо, ви не знаєте, що кориця використовується як основа для екологічного захисту рослин і боротьби зі шкідниками. Тут ми розглянемо, як саме кориця діє як природний засіб відлякування шкідників, таких як мурахи. Кориця - це більше, ніж різдвяна пряність! Існує майже незліченна кількість застосувань кориці в саду, її можна використовувати як:

  • безпечний для природи пестицид
  • репелент проти настирливих комах 
  • як каталізатор для стимулювання росту коренів у живців рослин.

Кориця від цвілі на рослинах

Наукові дослідження показують, що кориця діє проти грибкових збудників. У лабораторних умовах вчені показали, що елементи порошку кориці пригнічують розвиток сірої плісняви (Botrytis cinerea) і різних видів фітофтори. Розпилення суміші розчину меленої кориці та води на заражені рослини може бути ефективним способом полегшити симптоми грибкових інвазій.

Як використовувати корицю проти цвілі на рослинах:

  • 1 чайна ложка меленої кориці
  • 5 літрів теплої води

Дайте настоятися кілька годин і готово! Ваш фунгіцид із корицею готовий.

Оскільки кориця пригнічує розвиток грибкових збудників, її також можна використовувати на розсаді, безпосередньо після проростання. Кориця допомагає захистити розсаду від гнилі, що в кінцевому підсумку прискорює ріст.

Більше того, для розсади не потрібно готувати розчин кориці: просто посипте трохи меленої кориці прямо на розсаду, а решту подбає про себе.

Мелена кориця також відлякує цвіль на поверхнях субстрату, наприклад, на грядці. Для захисту ґрунту достатньо розподілити порошок по субстрату. Потім полийте ґрунт.

Кориця проти мурах та інших шкідників

Посипання меленої корицею на вашу грядку відлякує темнокрилих грибкових мошок (Sciaridae). Що робить цей метод таким ефективним, так це те, що ароматичний порошок може порушити цикл розмноження комарів. Таким чином вони не можуть вилуплюватися або розмножуватися. 

Мурахи не виносять запаху кориці

Корицю також можна використовувати для боротьби з мурахами (Formicidae). Кориця має репелентну дію проти різних видів мурах, як у вигляді порошку, так і у вигляді олії. Хоча це може працювати не для всіх видів мурах, спробувати варто!

Для найкращого ефекту:

  • видаліть усі сліди феромонів мурахи (для цього ідеально підійде стійкий засіб для чищення).
  • після цього розкладіть порошок кориці або олію лініями шириною 5 см.

Крім цього, розсипання невеликої кількості кориці біля входу в мурашник може бути достатнім для переселення колонії.

Кориця як укорінювач і стимулятор росту

Залежно від виду корицю можна використовувати і для розмноження живцями.

На нижню частину зрізу нанесіть трохи меленої кориці. Це повинно прискорити загоєння рани і стимулювати утворення коренів. У сукупності ці ефекти роблять корицю чудовою альтернативою гормонам укорінення, які з різних причин заборонені.

Будьте обережні!

Наукові дослідження показують, що кориця може пригнічувати ріст деяких рослин, таких як помідори та крес-салат. Ви також повинні бути обережними, щоб не викликати ненавмисних негативних наслідків для своїх рослин, використовуючи корицю в саду.

Читайте також: