pH ґрунту

3 еко способи зробити ґрунт менш кислим

27-01-2024 Katia Pastukh 65
  • 3 еко способи зробити ґрунт менш кислим

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Невеликі зміни рівня рН можуть вплинути на те, наскільки добре рослини здатні розмножуватися та засвоювати поживні речовини. Ці зміни також можуть змінити ступінь впливу розчинних забруднюючих речовин, таких як алюміній. Деякі рослини можуть переносити рН грунту в широкому діапазоні, тоді як інші процвітають у більш вузькому діапазоні — іноді більш кислому, іноді більш лужному.

Ця стаття пропонує вам три стійкі способи зниження кислотності ґрунту, щоб вашим рослинам було комфортніше рости в ньому. Крім того, ми розкриваємо один поширений, нестійкий метод, якого слід уникати, і кілька порад щодо запобіжних заходів, щоб підтримувати збалансований ґрунт.

Що таке pH?
pH вимірює активність іонів водню («H» у pH) у воді. Шкала pH становить від 0 до 14, а 7,0 вважається нейтральним. Будь-яке число нижче цього вважається кислотним, а все вище — лужним.

Наука про кислотність ґрунту

Деякі ґрунти більш кислі, ніж інші. Ґрунт, утворений з граніту та пісковику, має тенденцію бути більш кислим, ніж ґрунти, утворені з вапняку. Це тому, що вапняк в основному складається з карбонату кальцію, тієї самої сполуки, що міститься в антацидах.

Вода в ґрунті вимиває лужні елементи, такі як натрій, кальцій і магній. Через це ґрунти в дощових регіонах і піщані ґрунти (які легко стікають) будуть більш кислими, ніж глинисті ґрунти (які утримують воду) або ґрунти в сухих регіонах. Здоровий суглинний ґрунт, швидше за все, буде нейтральним.

Інтенсивно оброблені ґрунти також можуть стати кислими, оскільки азотні та сірчані добрива підвищують кислотність ґрунтів, тоді як культури поглинають лужні поживні речовини та залишають кислий ґрунт.

Коли потрібно знижувати кислотність ґрунту?

Існує кілька способів визначити рівень рН ґрунту, щоб дізнатися, чи потрібно вам знизити кислотність.

Ви можете скористатися старомодним методом, понюхавши ґрунт. Існує також багато методів DIY для перевірки рН вашого ґрунту, і ви також можете знайти недорогі тести рН у місцевих садових центрах або відправити свій ґрунт до кооперативної консультативної служби.

Чи потрібно вам знижувати кислотність або підвищувати рН ґрунту залежить від видів рослин, які ви хочете вирощувати.

Якщо ви хочете, щоб гортензії давали блакитні квіти, або хочете вирощувати здорову чорницю, вам знадобиться кислий ґрунт із відносно низьким рН від 4,0 до 5,0. Картопля, яблуні, азалії, ялівець також краще почуваються на кислих ґрунтах.

З іншого боку, більшість газонних трав віддають перевагу злегка «солодкому» (лужному) ґрунту, тоді як більшість садових рослин, особливо овочевих, віддають перевагу відносно нейтральному ґрунту між рівнями рН 6 і 7,5.


Ознаки того, що вам потрібно підлужити ґрунт

Огляд ваших рослин може допомогти вам визначити, чи має ваш ґрунт бути менш кислим.

  • Ваші рослини відстають у розвитку або мертві (ніколи не є доброю ознакою!). Алюміній краще розчиняється в кислому ґрунті, а надлишок алюмінію може вбити рослини або призупинити їх ріст.
  • Бур'яни та мохи переносять кислий ґрунт краще, ніж інші рослини, не тому, що вони обов'язково віддають перевагу кислому ґрунту, а тому, що вони можуть процвітати на нижчому рівні родючості ґрунту, часто викликаного низьким рівнем pH.
  • Кислий ґрунт може ускладнити засвоєння рослинами необхідних поживних речовин, таких як калій, магній, кальцій і молібден, явною ознакою чого є хлороз або нестача хлорофілу. Зазвичай зелене листя виглядає жовтим або з плямами, має обпалені кінчики або стає чашеподібним.
  • Кислий ґрунт також ускладнює засвоєння фосфору. Фосфор необхідний для фотосинтезу, а також для виробництва насіння та плодів. Нові листки можуть відставати в рості, або насіння та плоди можуть бути недорозвиненими.

Чого слід уникати?

Роблячи ґрунт більш лужним, не додавайте вапно!

Внесення вапна є, безумовно, найбільш часто рекомендованим способом зробити ґрунт менш кислим, але це також метод із найбільшим викидом вуглецю.

Садове вапно виготовляється з вапняку, який видобувають, а потім нагрівають у печах для отримання карбонату кальцію. Видобуток корисних копалин і опалення мають високі потреби в енергії, спалюючи дизельне паливо під час видобутку корисних копалин і транспортування, а також спалюючи вугілля або природний газ для отримання температури 1000 градусів у печах.

3 методи зменшення кисотності ґрунту

Ось більш стійкі альтернативи для зменшення кислотності ґрунту.

Компостна суміш

Компостна суміш містить необхідні поживні речовини, яких часто не вистачає в кислому ґрунті. Повітряні кишені в компості дозволяють воді повільно просочуватися крізь ґрунт, зберігаючи необхідні поживні речовини. Компост також підтримує такі мікроорганізми, як здорові ґрунтові бактерії, які можуть допомогти підвищити лужний рівень ґрунту.


Деревна зола

Восени очистіть свій камін і нанесіть деревну золу в землю. Деревна зола багата таким необхідним калієм. Обов’язково злегка втирайте золу в грунт, щоб її не здуло.


Грибний компост

Грибний компост готують не з грибів. Він призначений для грибів, які віддають перевагу лужній грунті. Грибний компост містить велику кількість крейди (карбонату кальцію), що робить компост лужним за своєю природою, а також забезпечує органічні речовини для збагачення ґрунту.

Не перестарайтеся: грибний компост багатий розчинними солями, які можуть пошкодити або вбити проростаюче насіння.


Додаткові поради

Зміна рН ґрунту може зайняти кілька вегетаційних періодів. Тим часом подумайте про використання горщиків або грядок для вирощування рослин, які люблять жний ґрунт. Щойно ви встановили правильний рН, ось деякі речі, щоб підтримувати його таким:

  • Не поливайте рослини надмірно. Надлишок води вимиває необхідні поживні речовини та підвищує кислотність.
  • Уникайте хімічних добрив, особливо з аміачною селітрою, сульфатом амонію або сірчаної сечовини, які підвищують кислотність ґрунту.
  • Не допускайте собак у свій сад. Амоній у сечі знижує pH ґрунту та може «спалити» рослини.

Читайте також: