помідори ґрунт

9 порад як створити для томатів найкращий ґрунт

20-07-2023 Katia Pastukh 168
  • 9 порад як створити для томатів найкращий ґрунт

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Найкращий ґрунт для томатів забезпечує всі поживні речовини та воду, необхідні вашим рослинам для процвітання

Найкращий урожай починається із забезпечення найкращого ґрунту для помідорів. Ґрунт навколо коренів томатів, далеко не привабливий і зазвичай не привертає уваги, визначає якість і кількість врожаю. Найсоковитіші, найсмачніші та яскраво забарвлені помідори виростають із ґрунту, багатого органічними речовинами, повними поживних речовин, необхідних рослинам томата для процвітання, разом із безліччю ґрунтових мікробів, які сприяють всьому, від дренажу ґрунту до стійкості до хвороб. Створіть найкращий ґрунт для помідорів за допомогою цих дев’яти порад.

Додайте в грунт компост

Насичений поживними речовинами компост — найкращий спосіб покращити будь-який тип садового ґрунту — від важкої глини до піску, що швидко стікає. Компост постачає елементи, необхідні томатним рослинам для отримання здорового листя та ароматних плодів. Він забезпечує цінну структуру ґрунту, додаючи повітряний простір і посилюючи здатність ґрунту утримувати вологу. Компост також підтримує безліч корисних організмів — від корисних грибків і бактерій до динамічної популяції дощових черв’яків. Коротше кажучи, компост робить більше для процвітання томатної рослини, ніж будь-яка інша зміна ґрунту.


Навесні перед посадкою розкладіть по саду шар компосту товщиною 5 см. Обережно перемішайте його з верхніми 15 см ґрунту. Повторіть процес восени, якщо рідний ґрунт має високий вміст глини (що змушує його стікати повільно) або вміст піску (що спричиняє його швидке стікання). Компост також можна використовувати як мульчу навколо рослин томатів протягом вегетаційного періоду.

Проведіть аналіз ґрунту

Вивчіть місцевий ґрунт за допомогою ґрунтового тесту. Хороший аналіз ґрунту, який можна отримати в державних дорадчих службах та онлайн-комерційних лабораторіях для випробування ґрунту, аналізує вміст поживних речовин у ґрунті та рН ґрунту. Тест дає рецепт для зміни ґрунту на основі висновків. Таким чином вам не доведеться гадати, що потрібно вашому ґрунту. Натомість ви отримаєте конкретні рекомендації щодо того, що додати та скільки.


Змінюйте місця посадки

Хвороби помідорів, такі як рання фітофтороз, з року в рік поселяються в ґрунті й уражають рослини. Мінімізуйте зараження хворобами, висаджуючи томати на новому місці щороку згідно з трирічним планом сівозміни. Сівозміна — чудовий спосіб контролювати хвороби, що передаються через грунт.

Використовуйте органічну мульчу

Мульчування ґрунту навколо помідорів допомагає боротися з бур’янами та зберігає вологість ґрунту. Коли використовується органічна мульча, така як компост, подрібнена кора або очищена від бур’янів скошена трава, мульча також покращує структуру ґрунту. Мульча повільно розкладається і змішується з верхнім шаром ґрунту, додаючи поживних речовин і покращуючи структуру.

Шар мульчі товщиною 5 см є чудовим доповненням до ґрунту навколо кожної рослини томата. Зачекайте із застосуванням мульчі, поки ґрунт не прогріється належним чином навесні; мульча має ізоляційну здатність, яка корисна в літню спеку, але теплий ґрунт необхідний для стимулювання росту навесні.


Розгляньте вирощування на високих грядках

Підняті грядки - це чудовий спосіб посередництва у складному для вирощування томатів ґрунті. Якщо ваше місце для посадки уражене забрудненим ґрунтом, болотистим, глинистим ґрунтом або надмірно піщаним ґрунтом, створіть високу грядку та наповніть її високоякісним верхнім шаром ґрунту. Багато таких грядок легко збираються, їх можна придбати у спеціалізованому магазині або зробити власноруч.


Уникайте забруднених місць

Деякі грунти просто не підходять для вирощування томатів. Ґрунт біля дерев чорного горіха, наприклад, не сприятливий для помідорів. Дерева чорного горіха виділяють хімічну речовину під назвою юглон, яка є токсичною для багатьох рослин, включаючи помідори. Юглон проникає в ґрунт під кронами дерев і далеко за крапельну лінію. Не вирощуйте помідори біля горіхових дерев; знайдіть інше місце або вирощуйте рослини в контейнерах.

Міські садівники повинні бути пильними, вирощуючи продовольчі культури будь-якого сорту. Перед посадкою вивчіть історію землі, де будуть рости томати. Уникайте місць, які можуть мати ризики, пов’язані з хімічними викидами, наприклад колишніх хімчисток, автозаправних станцій, звалищ, а також покинутих виробничих і промислових об’єктів.

Висаджуйте "зелені добрива"

Покривні культури, які також називають сидератами (зелені добрива), висаджені ранньою весною або восени, покращують структуру та родючість садового ґрунту. Покривні культури для помідорів вирощують, поки рослини не почнуть цвісти, тоді їх зрізають і закладають у ґрунт. Чудовими покривними культурами для томатів є озиме жито, райграс однорічний та озима пшениця.


Не використовуйте добриво для знищення бур'янів

Удобрюючи помідори, уважно читайте етикетки продуктів. Добриво, що містить знищувач бур'янів, є популярним продуктом, але не вітається поблизу помідорів. Частина продукту, що знищує бур’яни, проникає в ґрунт і шкодить або вбиває молоді ніжні рослини помідорів.

Не нехтуйте прибиранням

Наприкінці вегетаційного періоду видаліть усі хворі частини томатів. Закопайте або спаліть хворі стебла і листя; не додавайте їх до компостної купи. Після видалення хворих рослин подрібніть залишки рослин косаркою, встановленою на найвищу висоту скошування, і залиште сміття в саду, щоб підживити ґрунт.


Читайте також: