ґрунт

Внесення кальцію до ґрунту: 9 методів

17-01-2024 Katia Pastukh 82
  • Внесення кальцію до ґрунту: 9 методів

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Кальцій є одним із вторинних макроелементів у ґрунті. Хоча кальцій не потрібен у кількості азоту, фосфору та калію, він має вирішальне значення для росту рослин і робить рослини менш сприйнятливими до хвороб і шкідників. Але коли мова йде про кальцій, більше не завжди означає краще. Занадто багато кальцію у вашому садовому ґрунті може йти рука об руку з високим рН, що означає, що ґрунт занадто лужний. Це впливає на засвоєння макроелементів, що містяться в інших добривах.

Визначити, чи потрібно вам додавати кальцій у ґрунт, можна за допомогою професійного аналізу ґрунту. Він відрізняється від простого тесту на pH, який можна зробити вдома. Професійний аналіз ґрунту аналізує як рівень кальцію, так і pH вашого ґрунту. Професійні аналізи ґрунту підкажуть вам, що саме потрібно додати до ґрунту та в якій кількості.


Майте на увазі, що в живій рослині кальцій переміщується від кінчиків коренів угору по всій рослині з водою через транспірацію. Ось чому достатній полив завжди важливий. Як тільки кальцій досягне місця призначення, наприклад нової, молодої тканини або кінчиків, він залишиться на місці.

Як виміряти рівень кальцію у ґрунті?

Рівень кальцію у вашому ґрунті нічого не говорить про те, скільки його насправді можуть засвоїти рослини. Додайте кальцій у свій ґрунт, якщо в ньому мало органічних речовин і властивостей поглинання поживних речовин, як у глини, що можна визначити за його здатністю до катіонного обміну (ЄКМ ґрунту). Це вимірює поглинання кальцію ґрунтом.

Всмоктування кальцію

Уявіть ґрунт як резервуар для зберігання поживних речовин для рослин кальцію та магнію. Ємність катіонного обміну ґрунтів (ЄКО) — це відносна здатність ґрунту поглинати та утримувати певну поживну речовину у формі катіонів або позитивно заряджених іонів. Чи отримують ваші рослини достатньо кальцію — і що ви можете з цим зробити — безпосередньо залежить від рівня ЄКО. Це також пов’язано з pH вашого ґрунту.

Ґрунти з вищим рівнем pH зазвичай містять більше доступного кальцію

Випробування ґрунту на поглинання

Професійний тест ґрунту визначить ЄКМ вашого ґрунту. Чим вищий ЄКО, тим більше органічної речовини та глини у вашому ґрунті, який утримує воду та поживні речовини краще, ніж піщаний ґрунт. Низький ЄКО вказує на піщаний ґрунт, де, ймовірно, не вистачає поживних речовин, оскільки вони швидше вимиваються з ґрунту.

Виходячи з ЄКО, аналіз ґрунту може підказати вам додати до ґрунту органічну речовину. Це також вказує на те, чи потрібно вам зробити ґрунт менш кислим, додавши вапно, чи зробити його більш кислим, додавши сірку. Поєднання підвищення ЄКО і коригування pH підвищить доступність кальцію для ваших садових культур.


Ознаки дефіциту кальцію

Хоча перевірка ґрунту є найнадійнішим способом визначити, чи потрібно вам змінити свій ґрунт, є також деякі ознаки дефіциту кальцію в рослинах.

Ознаки дефіциту кальцію включають:

  • уповільнений або слабкий ріст
  • скручування молодого листя або пагонів
  • опіки або плями на молодому листі
  • затримку росту бруньок
  • відставання або мертві кінчики коренів
  • купірування зрілих листків
  • хлороз (пожовтіння листя)
  • обпалені кінчики листя
  • пошкодження плодів, наприклад гниль на помідорах або гіркі кісточки в яблуках.

Кальцієві добрива

Є численні джерела кальцію. Який з них підходить саме вам, скільки застосовувати та коли, залежить від рівня pH вашого садового ґрунту, часу, а також культур, які ви вирощуєте.

Вапно

Додавання вапна до ґрунту є найбільшим прискорювачем кальцію, який ви можете дати ґрунту, але воно також підвищує pH ґрунту, роблячи його менш кислим. Вапно також відоме як карбонат кальцію та інші форми видобутого вапняку.


Гіпс

Це швидкодіюча добавка кальцію (сульфат кальцію) з низьким ЄКМ, яка не знижує і не підвищує pH.


Кісткове борошно

Це високофосфатне добриво виділяється повільніше, ніж вапно, і гірше розчиняється. Використовуйте його для ґрунту, де потрібно помірно підвищити pH. Особливо корисне кісткове борошно для цибулинних і коренеплодів.


Яєчна шкаралупа

Для більш ефективного кальцієвого добрива подрібніть яєчну шкаралупу перед додаванням у ґрунт. Якщо ви не подрібните їх, кальцій не зможе вивільнитися з оболонок у ґрунт.


Доломітове вапно

Крім того, що доломітове вапно (карбонат кальцію) додає достатньо кальцію в ґрунт, воно також містить карбонат магнію, тому воно використовується для підвищення pH на ґрунтах з низьким вмістом магнію.

Якщо аналіз ґрунту показує, що рівень магнію вже високий, виберіть інший кальцієвий продукт.


Спрей для листя

Комерційні позакореневі кальцієві спреї (ацетат кальцію, нітрат кальцію та хлорид кальцію) є найшвидшим засобом від гострого дефіциту кальцію, оскільки рослини ефективніше поглинають поживні речовини через листя, ніж через коріння. Його часто використовують як засіб для вирішення проблем з рослинами в контейнерах, особливо для розсади та пересадки.

Позакореневе обприскування не змінює ґрунт і його слід вважати доповненням до належного управління живленням ґрунту.


Мелене борошно з молюсків

Карбонат кальцію є хорошим джерелом кальцію. Але снаряди мають низьку розчинність і потребують кілька років, щоб стати ефективними. Вони також трохи підвищать pH ґрунту з часом.


Деревний попіл

Зола листяних порід (карбонат кальцію) – на відміну від золи хвойних порід, використання якої не рекомендується – додає достатню кількість кальцію у ваш ґрунт, але також підвищує його pH.

Якщо вам потрібно підвищити pH ґрунту, майте на увазі, що зола листяної деревини вдвічі менш ефективна, ніж вапно.


М'яка порода або колоїдний фосфат

М’яка порода, яка також називається фосфоритом, оксидом кальцію або колоїдним фосфатом, виділяє кальцій у ґрунт повільніше, ніж вапно, і гірше розчиняється. Помірно підвищує pH.


Поширені питання

Як можна збільшити вміст кальцію в ґрунті природним шляхом?

Існує багато природних способів підвищити вміст кальцію в ґрунті за допомогою методів, які варіюються від додавання вапна до борошна з черепашок і деревної золи до кісткового борошна.

Яке найкраще джерело кальцію для рослин?

Гіпс і вапно є двома найкращими джерелами кальцію для рослин. Однак важливо переконатися, що сам ґрунт має хорошу якість, щоб рослини могли поглинати кальцій.

Чи можуть рослини відновитися після дефіциту кальцію?

Більшість рослин можуть відновитися від дефіциту кальцію протягом тижня або близько того, але тільки якщо дефіцит не надто серйозний. Дуже повільно зростаючі рослини з інтенсивним коричневим і жовтим забарвленням і скручуванням листя є ознаками гострого дефіциту кальцію.

Читайте також: