гортензія зима догляд

Як доглядати за гортензіями взимку?

29-12-2023 Katia Pastukh 101
  • Як доглядати за гортензіями взимку?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Гортензії - це улюблений і популярний садовий кущ, який приносить надійну красу своїм пишним цвітінням. Основн види гортензії:

  • Гортензія крупнолиста
  • Гортензія волотиста 
  • Гортензія дуболиста
  • Плетисті гортензіїї

Усі вони мають різний ступінь зимостійкості, тому дуже важливо знати особливості їхнього вирощування та потенційну вразливість у зимову погоду.

Волотисті та гладколисті гортензії, як правило, дуже морозостійкі, як і гортензії дуболистні та в'юнкі гортензії, тому ці сорти зазвичай не потребують додаткового захисту взимку.

Однак гортензії крупнолисті - це інша історія. Випадковою проблемою з крупнолистими гортензіями є те, що вони не цвітуть влітку. Існує поширена помилкова думка, що цю проблему можна вирішити за допомогою простого добрива. Але насправді більш вірогідною причиною цього є нездатність квіткових бруньок, які починають формуватися наприкінці літа, пережити холодні зимові температури. Наприклад, блакитні крупнолисті гортензії іноді є зимостійкими для м'якої зими без сильних заморозків, тобто холодна зима потенційно може вбити бутони.

Враховуйте місце розташування гортензії


Гортензії, що вирощуують у горщиках

Гортензії, що ростуть у горщиках, можна переносити на зиму в будинок або в гараж, щоб запобігти морозу.

Занесіть гортензії всередину до перших заморозків осені

Поливайте рослини помірно, щоб коріння сплячих рослин не залишалися у воді, додаючи рівно стільки, щоб зволожити ґрунт після висихання.

Гортензії висаджені у землю

Для гортензій, висаджених у землю, перше, що потрібно враховувати при догляді взимку, — це з’ясувати, чи кущ посаджено у відповідному місці. Якщо ваша крупнолиста гортензія має класифікацію зони холодостійкості, де найнижча зона навіть трохи вища за ту, в якій ви живете, ваша гортензія, швидше за все, не сформує весняні бутони. Навіть якщо зона однакова, якщо ваш кущ занадто піддається зимовій погоді, це також може пошкодити бруньки.

Посадка гортензії біля споруди, яка зберігає трохи тепла (наприклад, цегляна будівля чи фундамент) і в місці, яке отримує яскраве сонячне світло та укриття від вітру взимку допоможе убезпеечити гортензії під час холодної пори.

Якщо ваша гортензія цвіте лише зрідка влітку або іноді пропускає рік цвітіння, перенесення її на більш захищене місце може збільшити шанси, що вона зацвіте. Певною мірою також допоможе мульчування основи, але головна зона, яку потрібно захистити, це гілки, що розпускаються.

Способи зимового захисту

Є кілька кроків, які ви можете вжити, щоб захистити свої гортензії взимку.


Утеплююча конструкція

Одним з досить поширених методів є створення простої конструкції, яка допоможе утеплити вашу рослину. Така структура повинна забезпечувати циркуляцію повітря. 

Поставте садові кілки по колу навколо куща та оберніть мішковиною, курячим дротом або тканиною з натурального волокна без переплетення. Всередині цієї імпровізованої конструкції ви можете покласти легкий ізоляційний матеріал, наприклад, соснову солому або дубове листя. Це створить захисну «зону» більш теплого повітря і захист від вітру.

   

Зберігайте цю структуру на місці всю зиму та видаляйте, коли навесні температура почне підвищуватися. Оскільки вітер або сніг спричиняють осідання ізоляційного матеріалу, тим самим оголюючи кінчики гілок, що починають розпускатися, ви захочете додати більше матеріалу, щоб замінити його. Зберіть восени достатню кількість соснової соломи (довго висушених соснових голок) і великих дубових листків і зберігайте їх у паперовому пакеті для газону, захищеному від дощу, щоб використовувати пізніше. Деякі садівники вважають, що вирізання шматка пінополістиролу або картону, щоб покласти його поверх конструкції, запобігатиме подальшому пошкодженню бруньок зимовою погодою.

У садовому магазині також можна придбати уже готові конструкції для захисту гортензії, але творчий садівник часто може обійтися знайденими матеріалами та предметами, які вже є в садовому сараї.

Укривний матеріал

Інший спосіб захисту гортензій — нещільно загорнути їх у паралон або ізоляційний матеріал (наприклад, ізоляційна фольга, укривний матеріал по типу агроволокна тощо).

Оберніть весь кущ, стежачи за тим, щоб не зламати гілки, і акуратно, але міцно закріпіть шпагатом, затискачами та/або клейкою стрічкою. Деякі креативні садівники роблять ці загорнуті кущі схожими на великі упаковані подарунки зі стрічкою, зав’язаною бантами, що збігається з зимовими святами.

    

Зимовий полив та підживлення гортензії

Гортензії (Hydrangea), як випливає з назви, потребують зволоження, щоб процвітати. Добре поливати їх до того, як земля замерзне взимку, допомагає корінням і кущам залишатися сильнішими протягом сезону. Сухі зимові вітри також можуть позбавити кущів вологи.

Збагачення ґрунту, що оточує вашу гортензію, поживними речовинами також допоможе їй залишатися здоровою протягом зими.

Ґрунт, який використав занадто багато поживних речовин, може стати «тонким» і зробить рослини більш уразливими до зимових пошкоджень.

Підживлення компостом або компостованим гноєм стане ідеальною їжею для перетравлення гортензією протягом довгого зимового сезону. Також підійде суміш використаної кавової гущі та деревної золи. Ці добавки додають кислотності та лужності ґрунту, відповідно, і додавання обох разом допомагає збалансувати рН ґрунту, а також живить ґрунт органічними поживними речовинами.

Доданий шар легкої природної мульчі (наприклад, мульчі з соснової кори, дубового листя, сіна або соснової соломи) допоможе підтримувати стабільний рівень вологи. В ідеалі ранній сніговий покрив також допомагає в цьому, але в наші дні ми не завжди можемо покладатися на «нормальну» погоду.


Мульчування перед сильними морозами може привабити гризунів до основи рослини або змусити рослину подумати, що там тепліше, ніж насправді. 

Додайте 15-20 см мульчі на шар компосту, але тільки після того, як земля замерзне. Якщо почекати сильних морозів, це означатиме, що рослина перейшла до свого зимового стану спокою, а додатковий захист буде схожий на зимову ковдру.

Навесні обережно приберіть мульчу, коли мине небезпека сильних морозів.

Читайте також: