обрізка зима

Рослини, які не можна обрізати взимку

23-11-2023 Katia Pastukh 112
  • Рослини, які не можна обрізати взимку

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Якщо вам цікаво обрізати певні рослини взимку, обов’язково є підводні камені, яких слід уникати.

Ночі стають довшими, температура стає нижчою, а сад виглядає похмурим. Не можна заперечувати — наближається зима, і вашому саду знадобиться невелика допомога.

Обрізати чи не обрізати?

Незважаючи на те, що ті, хто не любить рослин, можуть цього не усвідомлювати, зима – це дуже насичений час для робіт у саду, навіть якщо більшість рослин перебувають у стані спокою. Зима — це час, коли вам слід прибирати грядки, скорочувати декоративні трави та багаторічники, доглядати за плодоносними кущами, а є рослини, які слід завжди обрізати взимку.

Хоча багато рослин і дерев можна і потрібно обрізати восени або взимку, до початку нового сезону росту та після останнього цвітіння в році, є інші рослини, які слід залишити в абсолютному спокої. Перегляньте нижче список рослин, яких вашим ножицям потрібно уникати в холодні місяці. Ми впевнені, що ви знайдете принаймні один, за яким вже доглядаєте у своєму дворі.

Літні квітучі кущі

Хоча літні квітучі кущі можна обрізати наприкінці зими або ранньою весною, ми включаємо їх сюди, оскільки не варто братися за ножиці в середині холодної пори року. Обрізка в кінці зими або на початку весни все ще дає їм час для зав’язування квітів на наступний рік. Листяні кущі, які не вирощуються для квітів, можна одночасно обрізати.

Бузок

Кращий час для їх обрізання – пізня весна, відразу після того, як вони відцвітуть. Якщо обрізати пізніше в цьому році, ви ризикуєте видалити бруньки, які ви так довго чекали, щоб виростити.


Клематис

Рекомендується обрізати клематиси після того, як вони відцвітуть. Однак потрібно розуміти, до якого виду клематисів ви доглядаєте. Терміни і тривалість цвітіння можуть бути різними. Виконайте домашнє завдання, щоб переконатися, що ви обрізаєте в належний час.


Жасмин

Як і у випадку з іншими весняно-квітучими рослинами, не обрізайте жасмин взимку, інакше навесні ви можете не мати квітів. З іншого боку, не забувайте, що є різновид зимового жасмину, який буде цвісти в холодні місяці, що подарує вам квітучий, сонячний настрій у розпал сірих днів.


Жимолость

Жимолость дуже стійка до тепла, що робить її популярною ліаною для включення в ландшафтний дизайн. Аромат божественний, і рослину часто можна понюхати, перш ніж її побачити. Найкращий час для обрізання кущів, що цвітуть навесні, – це відразу після того, як весняне цвітіння зів’яне.

Розмарин

Ніколи не рубайте стару деревину, оскільки це може вбити рослини розмарину. Незначну обрізку можна проводити ранньою весною під час збору врожаю. Інтенсивну обрізку можна проводити восени, коли ви намагаєтеся контролювати розмір, але дайте рослині принаймні місяць, щоб звикнути до заморозків.


Лаванда

Якщо ви зріжете лаванду занадто рано, ви обріжете бутони, які б розпустилися цієї весни. Будьте впевнені, і робіть це правильно, оскільки існує так багато чудових застосувань для лаванди. Ви можете використовувати його на кухні, як природний засіб від жуків або для привабливого сеансу ароматерапії.


Рододендрон

Якщо обрізати їх пізніше в період вегетації або взимку, ви видалите квіткові бруньки та зменшите кількість весняного цвітіння. Існує багато складових успіху рододендронів, які виходять далеко за рамки обрізки. Прочитайте ці поради, щоб переконатися, що ви схиляєтеся в правильному напрямку.


Форзиція

Як і інші весняно-квітучі рослини, якщо обрізати форзицію взимку, можна видалити квіткові бруньки. Майте на увазі, що форзиція любить щодня не менше 6 годин прямого сонячного світла. Якщо ви зможете правильно розташувати кущі, ви отримаєте максимальну користь від цвітіння в сезон.


Магнолії

Обрізка магнолії взимку може коштувати вам бутонів, яким судилося розпуститися чудовими квітами. Чи знаєте ви, що магнолії поширені лише в Південному Китаї та Південних Штатах? Тут, на Півдні, здається, кожен має улюблений сорт цієї чудової квітки. 


Дерен

Як і у випадку з весняно-квітучими кущами, ці дерева, які цвітуть ранньою весною, слід залишити взимку в спокої, щоб бруньки могли рости, що призведе до квітів навесні. Кизил витривалий  майже на будь-якій місцевості, але не дозволяйте широкому ареалу вас ввести в оману. Дерева, вирощені в розсадниках з півночі, краще почуваються на півночі, ніж вирощені на півдні, і навпаки.


Вишні та груші

Обрізайте ці дерева після того, як вони відцвітуть, інакше ризикуєте скоротити врожай літніх фруктів. Цвітіння вишні проступає кількома відтінками рожевого, і ви точно не захочете пропустити це шоу.


Клени

Поряд з березами, в’язами та іншими так званими «кровоточивими» деревами обрізка кленів взимку може призвести до великої кількості соку. Зачекайте до літа, щоб уникнути можливого безладу. Існує кілька різновидів кленів, і, вибираючи той, який найкраще підходить для вас, цілком можливо, доведеться зробити спалах кольорів, який пропонується восени.


Азалії

Уникайте обрізки цих квітів взимку, оскільки це може загальмувати їх весняний ріст. Не забувайте, що азалії токсичні для собак, кішок і коней. Плануйте ретельно, коли ви намагаєтеся визначити, де слід розмістити ці красиві кущі.


Деякі сорти троянд

Деякі троянди, як-от дамаські, плетисті та старі садові сорти, цвітуть лише раз на рік, тому зимова обрізка може коштувати вам квітів. Замість цього обрізайте лише влітку, коли вони відцвітуть.

Читайте також: