побутова техніка цвіль відбілювач

Як очистити пральну машину від цвілі?

26-01-2024 Katia Pastukh 52
 • Як очистити пральну машину від цвілі?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Пральні машини, особливо високоефективні моделі з фронтальним завантаженням, можуть бути ідеальним середовищем для розмноження цвілі. Висока температура, бруд і бактерії з одягу, залишки прального порошку та пом’якшувача тканини, а також темне середовище можуть залишити у вас смердючу пральну машину з цвіллю.

Цвіль часто росте в передній шайбі за гумовою прокладкою, яка ущільнює дверцята, щоб запобігти витоку. Але цвіль також може з’явитися в пральних машинах будь-якого типу в дренажних трубах, дозаторах миючих засобів і ополіскувачів, а також навколо фільтрів для ворсу пральної машини.

На щастя, очищення від цвілі — проста задача і вимагає лише одного продукту — хлорного відбілювача.


Як часто вичищати цвіль з пральної машини?

Чистіть пральну машину раз на місяць або частіше, якщо у вас дуже забруднений одяг або ви живете в жаркому вологому місці. Завжди добре очищайте його, якщо з’являються запахи.

Що вам знадобиться?


Обладнання / Інструменти

 • Серветка з мікрофібри
 • Раковина або велике пластикове відро
 • Маленька скраб-щітка з м’якою щетиною
 • Захисні рукавички

Матеріали

 • Хлорний відбілювач

Як очистити пралку від цвілі?

Спорожніть барабан пральної машини та дозатора

Завжди починайте з порожньої пральної машини, щоб запобігти випадковому вибілюванню одягу.

Якщо у вашій пральній машині є автоматична система дозування миючого засобу або пом’якшувача тканини, у ній має бути пусто.


Оберіть цикл прання

Виберіть нормальний цикл прання для великого завантаження, щоб достатня кількість води проходила через пральну машину. Встановіть температуру води на теплу або гарячу.


Додайте хлорний відбілювач і запустіть пральну машину

Налийте одну або більше склянок хлорного відбілювача в пральний барабан залежно від його розміру.

Або додайте 1/2 склянки рідкого хлорного відбілювача у відділення для миючих засобів у шухляді дозатора та заповніть відділення дозатора відбілювача хлорковмісним відбілювачем до найвищого рівня. Запустіть пральну машину та дайте їй завершити повний цикл.

Якщо ви не хочете використовувати хлорний відбілювач, замість цього можна використовувати одну повну чашку перекису водню. Не змішуйте перекис водню з хлорним відбілювачем, оскільки це може спричинити токсичні пари.

Запуск циклу лише з гарячою водою та відбілювачем зазвичай усуває будь-які проблеми з цвіллю в дренажних лініях.

Існують комерційні засоби для чищення пральних машин у формі таблеток, порошку та рідини. Якщо ви вирішите використовувати його, уважно дотримуйтесь інструкцій на упаковці.


Очистіть барабан пральної машини та дверцята

Після завершення циклу використовуйте м’яку гігроскопічну тканину, щоб витерти дверцята пральної машини та прокладки. Ці ділянки слід регулярно очищати та обслуговувати, щоб забезпечити водонепроникність.

Для пральної машини з переднім завантаженням обережно зніміть гнучку дверну прокладку, щоб очистити внутрішню частину. Зазвичай це місце, де накопичується бруд і залишки миючого засобу, і починає рости цвіль.

Одягнувши захисні рукавички, змочіть тканину з мікрофібри або щітку з м’якою щетиною в розчині, щоб очистити цю область.

 • 1/4 склянки хлорного відбілювача 
 • 2 склянок води

Коли вся цвіль зникне, витріть це місце м’якою тканиною.


Очистіть систему дозатора

Порошок, гель для прання і пом’якшувач тканини можуть накопичуватися в шухлядах дозатора і служити джерелом живлення для цвілі, що викликає неприємний запах.

Більшість висувних ящиків можна легко вийняти для очищення, але зверніться до посібника користувача пральної машини, щоб дізнатися, як вийняти ящик(и).

 • Промийте вкладиші ящиків гарячою водою з-під крана, щоб видалити сліди накопичених залишків.
 • Якщо компоненти сильно покриті накопиченими залишками, наповніть раковину або відро гарячою водою та дайте їм замочитися протягом 10 хвилин.
 • Добре промийте та дайте ящикам висохнути на повітрі.

Одягнувши захисні рукавички, скористайтеся тканиною або щіткою з м’якою щетиною, змоченою у розчині хлорного відбілювача/води, щоб почистити корпус ящика пральної машини.

Видаліть усі залишки з верхньої та нижньої частин заглиблення.

Коли шухляда та отвір будуть чисті, поверніть вставки відбілювача та пом’якшувача тканин у відповідні відділення.

Замініть шухляду дозатора та запустіть короткий цикл, як-от цикл попереднього прання, без білизни чи засобів для чищення в барабані, щоб повністю промити систему.


Очистіть фільтр

Більшість пральних машин мають фільтр або уловлювач для ворсу, які слід регулярно чистити. Застряглий ворс може почати пліснявіти та викликати неприємний запах.

 • Знайдіть і вийміть фільтр.
 • Зніміть ворсинки щіткою з м’якою щетиною та витріть цвіль тканиною, змоченою у розчині хлорного відбілювача/води.
 • Добре промийте та висушіть на повітрі, перш ніж повертати фільтр у пральну машину.


Як запобігти появі цвілі в пральній машині?

Використовуйте правильну кількість миючого засобу

Використання занадто великої кількості прального порошку залишає залишки в пральній машині, які затримують бруд і бактерії, які є ідеальною їжею для цвілі та спор цвілі.

Не використовуйте пом’якшувачі білизни

Кондиціонери також залишають залишки в пральній машині, які стають поживою для розвитку цвілі. Використовуйте менше або не використовуйте рідких пом’якшувачів тканини, замініть дистильованим білим оцтом у дозаторі пом’якшувача, щоб допомогти видалити залишки миючого засобу та пом’якшити одяг.

Покращте вентиляцію та зменшіть вологість

Додайте вентилятор або кондиціонер у свою пральню, щоб покращити циркуляцію повітря та швидше висушити внутрішню частину пральної машини.

Подумайте про використання осушувача, щоб підтримувати низький рівень вологості, і залишайте дверцята пральної машини з переднім завантаженням відчиненими після кожного завантаження для швидшого висихання.

Обслуговуйте пральну та сушильну машини

Переконайтеся, що вентилятор у пральній машині з переднім завантаженням чистий і працює належним чином, а вентиляційний отвір не заблоковано.

Перевірте вентиляційний отвір сушарки, щоб переконатися, що він герметичний і не пропускає вологе повітря в пральню.

Витирайте ущільнювач дверцят зовні та всередині рушником з мікрофібри після кожного прання та запускайте цикл чищення у вашій пральній машині щотижня або принаймні щомісяця.

Поширені питання

Що викликає цвіль у пральній машині?

Всередині пральної машини темно, сиро і тепло. Засоби для прання можуть залишати залишки в барабані пральної машини та дверцятах, які затримують ґрунт і бактерії, які є ідеальною їжею для цвілі в темних і вологих умовах.


Який засіб найкраще використовувати для видалення цвілі?

Хлорний відбілювач є найефективнішим засобом для видалення цвілі в пральній машині. Якщо ви чутливі до хлорного відбілювача, його можна замінити перекисом водню. Не змішуйте дві хімікати.


Що я можу зробити, щоб запобігти появі цвілі в пральній машині?

Щоб запобігти появі цвілі в пральній машині, не використовуйте надмірну кількість засобів для прання, покращте вентиляцію та циркуляцію повітря у вашій пральні та регулярно чистіть свою пральну машину.

Читайте також: