драцена догляд

Драцена відігнута: догляд та вирощування

08-01-2024 Katia Pastukh 82
 • Драцена відігнута: догляд та вирощування

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Драцена відігнута (Dracaena reflexa)— це тропічний чагарник, який зазвичай росте в кімнатних умовах і популярний завдяки чергуванню темно-зелених і жовто-зелених смуг на вузьких ланцетних листках із жилками. Рослина «Пісня Індії» найкраще росте в теплих умовах і потребує чотирьох годин яскравого непрямого сонячного світла, нейтрального та добре дренованого ґрунту та постійної температуривід 18 до 24 °C.

Пам’ятайте, що драцена є отруйною для собак і котів. 


Характеристика Dracaena reflexa

Загальна назва Пісня Індії, драцена відігнута
Ботанічна назва Dracaena reflexa
Сімейство Холодкові або аспарагусові (Asparagaceae)
Тип рослини Багаторічна, чагарникова
Розмір Висота - 0,9 м - 6 м, ширина - до 1 м<
Освітлення Часкове сонце
Тип ґрунту Вологий, але добре дренований
pH ґрунту Нейтральний
Період цвітіння Зима
Колір квітів> Білий
Ареал Африка
Токсичність Токсичний для собак і котів

Догляд за Dracaena reflexa

Ось основні вимоги до догляду за вирощуванням драцени відігнутої:

 • Помістіть рослину під непряме сонячне світло.
 • Забезпечте вологий, добре дренований ґрунт.
 • Між поливами дайте ґрунту трохи підсохнути.
 • Не ставте драцену біля місць, де може бути протяг.

Світло

Драцена рефлекса вимагає яскравого непрямого сонячного світла принаймні 4 години на день. Ці умови зберігають яскравість листя, але надлишок сонця також шкідливий і може спричинити опіки листя.

Ґрунт

Існує не дуже багато відомостей про те, яки саме ґрунт ідеальний для драцени відігнутої.

Найкраще підходить торф’яна, добре дренована суміш для горщиків.

Пам’ятайте, що більше торфу в ґрунті рослини призведе до швидшого розкладання ґрунту: пом’якшіть цю проблему, пересаджуючи рослину за потреби (приблизно раз на рік щовесни), щоб змінити її ґрунт. Один із способів виправити це — зробити власну суміш для заливки з кори, торфу, пемзи, вермикуліту та перліту.

Вода

Поливайте рослину досить часто, щоб її ґрунт був вологим, але не просоченим, з весни до осені. Драцена вимагає менше води взимку.

Ніколи не переливайте цю рослину, оскільки вона особливо чутлива до кореневої гнилі

Слід пам’ятати про чутливість роду до фтору: рекомендовано використовувати бутильовану або очищену воду для рослин. 

Симптомом пошкодження фтором - в’янення країв листя.

Температура і вологість

Підтримуйте нормальну кімнатну температуру від 18 до 24 °C для сорту Пісня Індії. Батьківщиною цього виду є теплий клімат Індійського океану, і він погано переносить холод.

Навіть невеликий протяг біля холодного вікна може завдати серйозної шкоди.

Рослина віддає перевагу підвищеній вологості.

Добриво

Підгодовуйте рослину кожні 2 тижні навесні та влітку водорозчинним добривом 10-10-10, розведеним наполовину.Підживлення взимку не потрібні.


Види Dracaena reflexa

Більшість із 120 рослин роду Індії в Пісня походять з Африки, і багато з його видів зберігаються як кімнатні рослини.

Існує кілька сортів цього виду:

 • Dracaena reflexa «Variegata»: цей варіант має яскраві лаймово-жовті краї листя, які контрастують із темно-зеленим на решті листя. З віком світлий колір листя стає кремово-білим, що робить контраст ще більш помітним.
 • Dracaena reflexa «Пісня Ямайки»: цей рідкісний варіант має стебла, які ростуть під незвичайними кутами та згинаються, коли рослина дозріває. Замість жовто-зелених смуг на листі Індії, смуги на листі Ямайки більш брудно-білі.

У роді драцена налічується понад 100 рослин, і багато з них схожі на Пісню Індії. Драконові дерева (Dracaena draco) і кукурудзяна ролина (Dracaena fragrans) також мають схожі звички росту та вимоги до легкого догляду.

Обрізка

Драцена рефлекса зазвичай не потребує обрізки, але ви можете обрізати стебла, якщо вони виростуть занадто довгими або довгоногими. Обрізка вашої рослини може сприяти більш повному та густішому росту. Використовуючи чисті садові ножиці, обріжте стебло біля основи, де воно виступає з іншого стебла. У місці зрізу згодом почне рости нове листя, яке заповнить рослину.


Розмноження

Драцену відігнуту зазвичай не вирощують із насіння, але її можна легко розмножити живцями. Найкраще розмножувати цей вид навесні, коли він активно росте, а живцювання також допоможе вашій рослині рости повніше. Кожен живець можна використовувати для вирощування нової рослини.

Ось як:

 • Візьміть чисті садові ножиці та невеликий контейнер. Виберіть або очищену воду (у пляшках – це простий варіант), або суміш торф’яного моху та перліту для вирощування живця.
 • Знайдіть стебло довжиною не менше 15 см, яке ви хочете розмножити з вашої рослини. Акуратно обріжте його ножицями.
 • Помістіть живець у новий контейнер у місці з яскравим непрямим освітленням. Цей вид можна вкорінювати у воді, або ви можете занурити зрізаний кінець у гормон укорінення та посадити його в суміш рівних частин торф’яного моху та перліту.
 • Тримайте суміш стабільно вологою, але не мокрою.
 • Коли рослина приживеться (через кілька тижнів), посадіть її у більший контейнер із добре дренованим ґрунтом і доглядайте за нею, як зазвичай.

Пересадка драцени відігнутої

Залежно від регіону, у якому ви живете, Пісню Індії можна вирощувати в приміщенні або на відкритому повітрі протягом року. Якщо ви живете в зонах зимостійкості від 10 до 12 (Україна - зона 6), ви можете висаджувати композицію прямо в землю. За межами цих зон рослину слід тримати в контейнері на вулиці в літні місяці та в приміщенні в холодну погоду або в приміщенні цілий рік.

Цей вид росте повільно, тому його потрібно пересаджувати кожні кілька років.

Коли ваша рослина переростає свій контейнер, виберіть горщик на один розмір більше з великою кількістю дренажу. Уникайте занадто великих горщиків, оскільки вони можуть утримувати занадто багато вологи. Корисні неглазуровані керамічні або глиняні горщики, оскільки ці пористі матеріали не затримують стільки води, скільки пластикові чи металеві горщики.

 • Наповніть новий горщик вибраним вами середовищем і залиште місце для коріння рослини в центрі.
 • Обережно підніміть рослину з оригінального горщика, струсивши надлишок землі з коренів.
 • Помістіть рослину в новий горщик і заповніть вільні місця землею.
 • Ретельно полийте грунт, даючи воді стекти, потім доглядайте за нею, як зазвичай.


Перезимівля

Драцена рефлекса — це тропічна рослина, яка не може вижити на відкритому повітрі взимку в більшості регіонів України, тому вам потрібно буде перенести свою рослину в приміщення, щоб перезимувати. В ідеалі розмістіть його в місці вашого будинку зі стабільною температурою від 18 до 24 °C. Виберіть місце за 60-90 см від вікна, що виходить на південь або захід, на яке потрапляє непряме сонячне світло та не поблизу холодних протягів.

Поширені шкідники та хвороби рослин

Такі шкідники, як павутинний кліщ, щитівка та борошнистий червець, як відомо, живуть у рослинах драцени.

Обробіть рослину, протерши її листя та стебла інсектицидним милом або спиртом.

Фузаріоз також часто зустрічається у рослин драцени. Цей гриб викликає коричневі плями або кінчики на листі. Застосування фунгіциду до вашої рослини може допомогти запобігти будь-якому подальшому поширенню грибка на його листі, а сильно уражене листя слід обрізати з рослини та викинути.

Цвітіння драцени відігнутої

Зазвичай Dracaena reflexa не цвіте в приміщеннях, але вона може розвивати кремово-білі квіти в умовах свого природного середовища.

Місяці цвітіння

Пісня Індії нечасто цвіте, якщо вирощувати вдома, але рослини, вирощені на відкритому повітрі у відповідних зонах стійкості USDA, можуть цвісти пізньою зимою, ранньою весною або навіть влітку.2

Як виглядають і пахнуть квіти драцени Пісня Індії?

Грона крихітних білих квітів, як повідомляється, досить ароматні під час цвітіння.

Як заохотити більше цвітіння?

Велика кількість яскравого, непрямого сонячного світла та вологості необхідні для того, щоб ця рослина випустила свої квіти. Хоча малоймовірно, що цей вид буде цвісти як кімнатна рослина, забезпечення належного сонячного світла та рівня вологи може сприяти цвітінню.

Догляд після цвітіння

Дозвольте квітам загинути природним шляхом. Зменшіть полив рослини в зимовий період.


Поширені проблеми драцени рефлекса

Хоча Пісню Індії зазвичай вважають кімнатною рослиною, за якою дуже легко доглядати, вона все ж може зіткнутися з кількома типовими проблемами.

Найчастіше неправильне освітлення і полив призводять до проблем, які можна діагностувати, спостерігаючи за листям рослини.

Коричневе листя

Коричневе листя свідчить про те, що рослина або отримує занадто багато сонця, або занадто багато води:

 • Якщо листя рослини коричневе, сухе та хрустке, ймовірно, розвивається опік листя, і його слід перемістити в більш затінене місце.
 • Коричневе листя, яке не висохло, може означати, що рослина перезволожена.

Коричневе листя з більш червоним відтінком може вказувати на фузаріозну плямистість листя. Причиною проблеми може бути надмірний полив або занадто висока вологість.

Жовте та в’януче листя

Пожовкле листя також є ознакою надмірного поливу, який може швидко призвести до загнивання коренів і завдати серйозної шкоди. Перевірте ґрунт і, якщо він вологий, рослину слід ретельно дренувати або пересадити у свіжу ґрунтову суміш.

Пошкодження фтором також може спричинити жовті та зів’ялі листя, у цьому випадку краще перейти на очищену воду, а не на водопровідну.

Поникле листя

Коли в драцени рефлекса опадає, рослині, ймовірно, потрібно менше сонця та більше води. Перемістіть горщик у більш затінене місце і ретельно полийте рослину, стежачи, щоб вся зайва вода повністю стекла.

----------------------------------------

Поширені питання

Чи гарна кімнатна рослина Пісня Індії?

Це хороша кімнатна рослина для садівника-початківця, і воно може переносити слабке освітлення та низьку кількість води.

Де краще розмістити драцену рефлекса?

Пісня Індії чутлива до опіків листя. Уникайте прямих сонячних променів, але виберіть місце з великою кількістю яскравого непрямого сонячного світла.

 • Найкраще місце біля вікна, що виходить на схід, або в декількох футах від вікна, що виходить на захід чи південь.
 • У відкритому грунті рослина віддає перевагу напівтінисті місця.

Чи швидко розвивається драцена відігнута?

Драцена Пісня Індії зростає приблизно на 10 см на рік. У дикій природі ця рослина може вирости до6 м у висоту, але в домашніх умовах очікуйте, що вона досягне максимум 1,8 м.

Читайте також: