полив пожовтіле листя цвіль шкідники

Недостатній полив та перезволоження: ознаки

17-01-2024 Katia Pastukh 69
  • Недостатній полив та перезволоження: ознаки

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Полив може здатися найскладнішою частиною догляду за кімнатними рослинами. Рішення про те, коли і скільки, може здаватися загадкою. У цій статті ми надамо прості поради, які допоможуть визначити, чи потребують ваші рослини більше або менше води... і як знайти ідеальний баланс між цими двома крайнощами.

4 ознаки перезволоження рослини

Перезволоження є найпоширенішою причиною загибелі кімнатних рослин. Це часто спричинено тим, що рослини щодня п’ють воду або просто поливають надто часто для типу рослини, розміру та пори року.

Перезволоження також може бути спричинене недостатнім дренажем (поганий ґрунт або посадка рослини в горщик без дренажного отвору). Ось основні ознаки, які вказують на те, що ваша рослина перезволожена:

Пожовтіння листя

Пожовтіння листя - це найпоширеніша ознака надмірного зволоження рослини, особливо якщо нова поросль відразу жовтіє і опадає з вашої рослини.


В’янення листя

Побуріння чи в’янення листя: ці симптоми часто пов’язаний із недостатнім зволоженням, але насправді також може бути спричинений надмірним зволоженням. У цьому випадку вологе середовище для горщика призводить до пошкодження коренів і гниття. Після пошкодження коренів рослина більше не може пити достатньо води, що ефективно зневоднює її, що призводить до коричневого м’якого листя та в’янення. Обов’язково перевірте коріння та ґрунтове середовище та обріжте гнилі корені, щоб стимулювати новий ріст. 


Цвіль на ґрунті

Цвіль або грибок на ґрунті може з'явитися, коли середовище в горщику залишається вологим і мокрим протягом тривалого періоду часу, природні бактерії проникають у верхній шар ґрунту, щоб почати руйнувати органічні матеріали. Це природна, хоча і неприваблива ознака надмірного поливу. Хоча цвіль на поверхні не повинна бути шкідливою для рослини, ймовірно, найкраще її видалити, обережно зішкрябавши верхній шар ґрунту.


Шкідники

Плодові мушки або грибкові мошки є найпоширенішими шкідниками, які виникають через надмірне зволоження. Товкніть свій ґрунт, і якщо натовп дрібних комашок розбіжиться, то у вас точно є проблема грибкових мошок. Оскільки грибковим мошкам потрібні вологі умови, щоб процвітати, надмірне зволоження призводить до того, що ваш ґрунт ніколи не висихає, що заохочує цих крихітних шкідників переміститися у ваш ґрунт. Боріться з шкідниками, дозволивши ґрунту достатньо висохнути, щоб вони більше не могли процвітати у вологому середовищі. Ви також можете зняти верхній шар ґрунту (де знаходяться яйця та мошки) і викинути його. Для важких уражень доведеться використовувати пестициди, щоб знищити шкідників.


Якщо ви підозрюєте, що переполили будь-яку (або всі) рослини – не засмучуйтеся! Таке трапляється, не хвилюйтеся, догляд за рослинами це дослідження та пригоди.

Ми пропонуємо відступити й дати рослинам висохнути принаймні на 75% шляху та змінити графік поливу. Завжди враховуйте сезон і тип рослини, регулюючи графік поливу. Більшість кімнатних рослин потребують регулярного поливу приблизно раз на тиждень влітку та кожні два тижні взимку (за винятком сукулентів та інших водозберігаючих рослин), але  перед поливом найкраще перевірити вологість/сухість ґрунт у горщику.

Подумайте також про вологомір, щоб отримати точні показники рівня вологості середовища для горщиків, а також ознайомтеся з нашою статтею щодо поливу кімнатних рослин взимку.

4 ознаки недостатнього поливу

Недостатній полив спричинений трьома можливими факторами:

  • відсутність поливу взагалі;
  • недостатньо води кімнатним рослинам під час поливу;
  • неправильний полив по відношенню до середовища, в якому знаходиться кімнатна рослина (тепло, світло тощо).

На щастя, прислів’я «легше врятувати недостатньо зволожену рослину, ніж перезволожену рослину» є правдою, але не моріть свої рослини голодом. Ось ознаки того, що ви недоливаєте кімнатні рослини:

Скручування листя

Рослинам потрібна вода, щоб зберегти свою структуру непошкодженою, і, втрачаючи воду, вони стають млявими або менш структурованими, що призводить до в’янення та скручування листя. Ці симптоми також можуть бути спричинені надмірним зволоженням, тому обов’язково перевірте свій графік поливу та середню вологість ґрунту, перш ніж робити вибір між надмірним або недостатнім поливом.


Побуріння або хрустке листя

Хрусткі краї на листі можуть бути ознакою низької вологості, однак, краще перевірити ґрунт, якщо ви виявите, що більша частина листя побуріла або хрустить. Якщо ваш ґрунт часто дуже сухий (і ваша рослина дуже легка, коли ви її піднімаєте), можливо, ви постійно недополиваєте рослину, що призведе до тьмяного забарвлення рослини та зрештою до загибелі. Напоїть свою рослину!


Ґрунт відділяється від стінок горщика

Ґрунт, який відділився від бортів контейнера з рослиною, є легкою ідентифікованою ознакою того, що рослина потребує води, і, як зазначено вище, якщо ви часто або завжди знаходите свій ґрунт у такому стані, ви поливаєте рослину недостатньо..

Нестача вологи в ґрунті призводить до зменшення об’єму (ґрунту та води) у горщику, що призводить до відриву ґрунту від стінок горщика.

Не всі види ґрунту однаково добре утримуються разом, і якщо використовується менш щільна суміш для рослин, то вона може просто випасти з горщика або розсипатися, залишаючи рослину без належної кількосьі ґрунту, а вашу підлогу брудною.


Шкідники

Як і у випадку надмірного поливу, шкідники є ознакою того, що з вашими кімнатними рослинами щось не так. Якщо ви виявили таких шкідників, як павутинний кліщ, який росте в сухих теплих умовах, борошнистий червець (особливо на вологолюбних рослинах, таких як калатея або алоказія), це може означати, що ви недостатньо поливаєте рослину.  Щоб боротися зі шкідниками, переконайтеся, що ви правильно поливаєте свою рослину, а потім ми пропонуємо використовувати пестицид  для знищення шкідників.


Читайте також: